Sparta zakončila výhrou, Mladá Boleslav si zastřílela

16. 2. 2014 18:17
Fotbalista Sparty Roman Bednář.
Fotbalista Sparty Roman Bednář.

Fotbalisté Sparty Praha otočili přípravný zápas s Jabloncem a v generálce na jarní část sezony zvítězili 2:1. Lídrovi první ligy na Letné výrazně pomohl střídající Roman Bednář, který v poslední desetiminutovce vyrovnal a připravil druhý gól dalšímu náhradníkovi Tomáši Přikrylovi.

"Já jsem rád i z psychologického pohledu, že to kluci otočili. Dostali jsme lacinou branku, ale samozřejmě jsme nechtěli ten zápas prohrát a chtěli jsme jít do sezony po vítězné generálce," řekl novinářům trenér letenského týmu Vítězslav Lavička.

V základní sestavě Sparty chyběl z obvyklých opor jen záložník Vácha, který v úvodním jarním zápase s Brnem nesmí nastoupit kvůli karetnímu trestu. Ve středu pole ho zastoupil Mareček.

Už ve třetí minutě se domácí po rychlé akci dostali do velké šance, zakončujícího Dočkala ale vychytal Špit. Jinak však Sparta v úvodní půli soupeře nepřehrávala.

Severočeši po pauze začali lépe. Nejprve Vaclík reflexivně vyrazil střelu Čížka. V 57. minutě už byl ale úspěšnější zkušený jablonecký záložník, jenž zatočil přímý kop přesně k tyči.

Sparta přidala na aktivitě a na hřiště poslala i druhého útočníka Bednáře. A ten v 82. minutě vyrovnal, když zblízka nadvakrát překonal Špita, a dvě minuty před koncem po úniku našel volného Přikryla, jenž lehce dokonal obrat.

"Roman naskočil dobře. Měl velký podíl na tom, že jsme zápas otočili. Jednak způsobem svojí hry, vytvořili jsme tam větší tlak ve dvojici s Davidem Lafatou a dalšími hráči z druhé vlny. Měl podíl na obou brankách, takže jeho přínos byl v neděli pozitivní," ocenil Lavička.

Pražané zakončili zimní přípravu s bilancí sedmi výher, dvou remíz a tří porážek. "Poslední zápas před ostrým startem jsme chtěli vyhrát, to se nám povedlo. První poločas jsme nehráli úplně podle našich představ, ale do druhého jsme vstoupili úplně jinak a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli," zhodnotil obránce Sparty Pavel Kadeřábek.

Středočeši i Baník si zastříleli 

Hráči Mladé Boleslavi v generálce na jaro zvítězili nad lídrem druhé nejvyšší soutěže Táborskem 4:0 a v zimní přípravě zůstali neporažení. Uspěl také Baník Ostrava, který se na jarní boje o záchranu naladil výhrou 4:1 nad dalším účastníkem FNL Zlínem.

Boleslav pod vedením nového trenéra Karla Jarolíma v přípravě vyhrála šest z devíti zápasů, ve zbylých třech remizovala. Přípravu zakončila nejvyšším vítězstvím.

První branku zařídil ve 24. minutě sedmatřicetiletý Jiří Štajner, v druhém poločase jej doplnili Jasmin Ščuk, Jan Bořil a Jan Chramosta. Pro Ščuka to byl už pátý zásah v přípravě a je tak nejlepším střelcem týmu.

Ostravu nasměroval za výhrou dvěma góly obránce Jan Baránek, jenž využil přesné centry Vojtěcha Štěpána. O další trefy se postarali Michal Krmenčík a Davor Kukec.

Posledních 20 minut odehrál i útočník Václav Svěrkoš, který se fanouškům představil doma poprvé po 15 měsících léčení zraněného kolena. Předtím už dvakrát nastoupil během soustředění v Turecku. Naopak z nových posil Baníku nezasáhli do generálky estonský záložník Joel Lindpere a obránce Alans Sinělnikovs z Lotyšska.

Přípravné fotbalové utkání:

Sparta Praha - Jablonec 2:1 (0:0)
Branky: 82. Bednář, 89. Přikryl - 57. Čížek.

Baník Ostrava - Zlín 4:1 (2:1)
Branky: 12. a 21. Baránek, 55. Krmenčík, 67. Kukec - 30. Hájek.

Mladá Boleslav - Táborsko 4:0 (1:0)
Branky: 24. Štajner, 56. Ščuk, 82. Bořil, 84. Chramosta.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Vojáků proti plánům armády přibylo. Ale chceme jich víc

Ekonomika
7. 5. 2025
ilustrační foto

Těžká věc, práva žen v církvi. Před volbou protestovaly ve Vatikánu

Zahraničí
7. 5. 2025
ilustrační foto

Znovu útok na univerzitě. Teď v Polsku a sekerou, jeden mrtvý

Zahraničí
7. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ