Na jedné straně bylo velké veselí, na té druhé zavládl pocit beznaděje. Fotbalisté Liberce důrazně zpomalili Spartu v honbě za titulem. Její porážka (0:2) dává vedoucí Plzni čtyři zápasy před koncem ročníku luxusní pětibodový náskok. Přestože se Sparťané před ligovým finišem nevzdávají, karty jsou jasně rozdané.
Návrat pod Ještěd si představoval Lukáš Vácha jinak. Právě odsud vedli v podzimní pauze jeho kroky do pražské Sparty. "Asi nikdo z nás, ani já, si nepomyslel, že tady prohrajeme 0:2. Je to velké zklamání," neskrýval své pocity mladý záložník. "Zaspali jsme začátek utkání. V každém souboji jsme byli druzí a nechali jsme Liberec vstřelit branku," litoval Vácha nepodařeného úvodu zápasu.
Za hlavní důvod prohry označil Vácha nepovedený vstup do zápasu, kde podle něj chyběla Spartě agresivita v osobních soubojích. Z toho pramenil i brzký gól Rabušice. "Liberec nás vysoko presoval a my si s tím nedokázali poradit. Potom jsme se dokázali rozkoukat, ale otáčet utkání na hřišti Liberce nebylo jednoduché," vysvětloval příčiny porážky bývalý hráč Slovanu.
"Všichni víme, že naděje umírá poslední,"utěšoval se Vácha. I přes špatnou výchozí pozici neskládají sparťané zbraně. "Musíme se trošku zvednout a věřit, že Plzeň samozřejmě taky může ztratit. Pokud bude hrát Liberec jako v sobotu, klidně může v Plzni uspět," důvěřuje svým bývalým spoluhráčům Vácha.
Rabušic si užívá střelecké formy
V opačném rozpoložení se nacházejí liberečtí hráči, kteří díky svému jarnímu tažení vystoupali až na třetí ligovou příčku. Výborné výsledky podtrhli sobotní výhrou proti Spartě. Úvodní gól vstřelil Michael Rabušic, jenž se za poslední tři kola střelecky probudil. Byl to jeho už pátý zásah v tomto období.
Proti Spartě se mu dříve střelecky nedařilo, smůlu protrhl až v sobotním duelu. "Před zápasem jsem říkal, že jsem Spartě ještě nedal gól, že by nebylo špatné ho dát. Tak se mi to povedlo," liboval si spokojeně znovuzrozený střelec.
V sedmé minutě si naběhl na centr a kolenem neomylně poslal Slovan do vedení. "Všichni se mě ptají, jestli jsme to chtěl. Já říkám, že ano, že mi to přišlo jednodušší. Skákalo to. Myslím, že jsem to s přehledem proměnil," s úsměvem popisoval autor gólovou situaci.
O chvíli později mohl zvýšit liberecký náskok, ale po sólovém úniku trefil jen tyč. "Trošku mě to mrzí, protože tam bylo hodně místa. Myslím, že jsem to řešil dobře, ale bohužel to skončilo na tyči. Byla to trošku smůla, ale není to důležité. Hlavně že jsme vyhráli," pravil po zápase Rabušic.
Liberec zaskočil Spartu aktivní hrou. "Říkal jsem si, že jsme normálně blázni, že to nešlo vydržet. Jak jsme hráli, to byla skoro sebevražda," vtipkoval Rabušic. Na své střelecké trápení z první poloviny sezony už nechce myslet. "Nevím, v čem to je. Nabíhám pořád stejně. Je to o štěstí, někdy to padá, někdy ne. Doufám, že to takhle vydrží. Vím, jaké to je, když ty góly nepadají," uvedl na závěr kanonýr Liberce.