Trenér Slavie řval zbytečně, hráči na hřišti dělali opak

23. 2. 2014 07:00
David Houska z Olomouce (vlevo) a Jan Vošahlík ze Slavie.
David Houska z Olomouce (vlevo) a Jan Vošahlík ze Slavie.

Pražská Slavie vstoupila do jarní části fotbalové ligy ostudou. Z Olomouce si odvezla vysoký debakl 5:1, přičemž ambiciózní hosty školila především z efektivnosti. Pražané přitom šli do utkání s oslabeným soupeřem, kterému chybělo několik klíčových hráčů, s velkým optimismem. 

"Produktivita Olomouce byla v sobotu v těch rychlých protiútocích zdrcující a to nás dostalo," shrnul trenér Slavie Miroslav Koubek na klubových webových stránkách nepovedený zápas. "Byli jsme velmi nedůslední. My si to musíme rozebrat, v čem byla ta příčina. Já celou dobu od lajny křičím: vystupujte na ně, nenechte je rozjet a my děláme opak," rozčiloval se dále po závěrečném hvizdu.

Olomouc vyřešila na poslední chvíli problém s útočníky příchodem Argentince Depetrise, který se v minulé sezoně stal se šestnácti brankami nejlepším střelcem slovenské Corgoň ligy . Svou pověst proti pražskému klubu naplnil, když se proti ní prosadil hned dvakrát. O motivaci měl postaráno, protože právě Slavie stála v minulosti hodně o jeho služby, ale přestup tehdy do Prahy mu nevyšel. "My jsme to samozřejmě věděli, známe jeho výkon a jeho hru jsme studovali, takže žádné překvapení to nebylo," uvedl Koubek na adresu nebezpečného kanonýra.

Po poločase, který skončil pro domácí tým nečekaným vedením 4:0, se musel vršovický klub vzpamatovávat z těžkého úderu. "My jsme si hlavně důrazně zopakovali to, co jsme si říkali před zápasem, jak se musíme chovat. Ve druhé půli jsme se už takto naivně ve složce defenzivy nechovali, tam už to bylo v pořádku," popsal slávistický kouč dění v kabině.

V druhé části to dokonce vypadalo, že by se Slavia mohla nadechnout k velkému obratu. Nejdříve snížila nová zahraniční akvizice Boudjema střelou z velké vzdálenosti. Ale namísto toho, aby se pokusili Pražané ještě s výsledkem něco udělat, obránce Nitrianský v 69. minutě předvedl na půli hřiště zbytečný šlapák a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. "Bohužel naše úsilí poté zmařila červená karta. V deseti, kdy je soupeř na koni a v psychické pohodě, to už je potom složité s tím něco udělat," konstatoval kouč.

Slavia přes zimu výrazně posílila a na hezím projevu to bylo i přes špatný výsledek vidět. "Hráči, kteří byli nositeli ofenzivy, si podle mě nevedli špatně. Především Damien Boudjemaa hrál velice dobře. Honza Vošahlík podal poctivý výkon, škoda, že nedal tu šanci, kdy to bylo 0:2, to byla tutovka, kdy si ho tam Boudjemaa našel, tam jsme mohli korigovat výsledek. Na Necida se soupeř hodně zaměřil, ale tak, jak se oni zaměřili na Necida, jsme se my měli zaměřit na Depetrise, v tom byl ten rozdíl. Karel Piták si také odehrál svoje," zhodnotil na závěr Koubek nové posily.

Autor: - mar -, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Vladimir Putin

Evropa plánuje speciální tribunál. Požene před něj Putina za válku na Ukrajině

Zahraničí
9. 5. 2025
Legendární javor Sycamore Gap Tree

Legendární strom hýbe Británií. Muže, co ho pokáceli, uznala porota vinnými

Zahraničí
9. 5. 2025
Jedno ze dvou půlročních mláďat levharta cejlonského se v ostravské zoo seznamuje s venkovním výběhem

Levhartí caparti v ostravské ZOO poprvé vyrazili do výběhu. A prý si to moc užívají

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ