Útočník Došek ukončil smlouvu v Brně, míří do divize

19. 1. 2012 14:59
Tomáš Došek.
Tomáš Došek.

Fotbalový útočník Tomáš Došek po dohodě s vedením klubu předčasně ukončil smlouvu v druholigové Zbrojovce Brno. Třiatřicetiletý bývalý reprezentant strávil v týmu čtyři a půl sezony a nyní podle brněnského webu míří do Slavoje Koloveč, který je podzimu třináctý v divizní skupině A.

V Brně Došek ve čtyřech prvoligových sezonách nastřílel 24 branek a v tomto období byl nejlepším střelcem klubu. "Nastal čas na změnu. V průběhu loňského podzimu jsem ve druhé lize nedal ani branku," řekl fotbalista, který odehrál v lize 275 zápasů a vstřelil 78 branek.

Svou kariéru Došek nastartoval v Plzni, od roku 1999 hrál pět let ve Slavii Praha. Sezonu pak strávil v Rapidu Vídeň, hrál také za Artmedii Bratislava a do Brna přišel po ročním působení ve Wisle Plock. Na kontě má i tři reprezentační starty.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Marvel’s Wolverine nabídne české titulky. PlayStation potvrdil lokalizaci

Věda a technika
10. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ochrana symbolů, nebo cenzura? Japonsko řeší kontroverzní zákon o státní vlajce

Zahraničí
11. 6. 2026

Státy EU a europoslanci se shodli na úpravě emisních povolenek ETS 2

Zahraničí
11. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ