Góly Drogby rozpoutaly peklo v ochozech. Zápas se nedohrál

Sport
14. 10. 2012 15:48
Po gólu Didiera Drogby musel rozhodčí zápas kvůli výtržnostem předčasně ukončit.
Po gólu Didiera Drogby musel rozhodčí zápas kvůli výtržnostem předčasně ukončit.

Zápas kvalifikace mistrovství Afriky mezi fotbalisty Senegalu a Pobřeží slonoviny se v sobotu kvůli výtržnostem fanoušků nedohrál. Po dvou gólech hostujícího Didiera Drogby se začali diváci v ochozech prát a policisté proti nim zasáhli slzným plynem. V hledišti navíc vzplály ohně, hrací plochu zahalil dým a rozhodčí v 76. minutě utkání předčasně ukončil.

Po odpískání penalty za stavu 0:1 na hřiště vnikl domácí fanoušek a rozběhl se směrem k Drogbovi. Pořadatelé ho zastavili a bývalý útočník Chelsea z pokutového kopu zvýšil celkové vedení Pobřeží slonoviny v kvalifikačním dvojzápase na 6:2.

Poté vypukly násilnosti, rozezlení domácí příznivci začali házet na trávník odpadky a napadat fanoušky soupeře. Ti se nakonec zachránili útěkem do středu hrací plochy, kde spolu s oběma mužstvy vyčkávali, co bude dál. Po 45 minutách byl přerušený zápas předčasně ukončen a rozhodčí, hráči i příznivci hostujícího týmu posléze opustili dakarský stadion pod policejní ochranou.

Africká fotbalová konfederace podle agentury Reuters pravděpodobně přiřkne vítězství i postup týmu Pobřeží slonoviny. Dalšími jistými účastníky lednového závěrečného turnaje v JAR jsou po sobotních odvetách Ghana, Mali, Maroko, Nigérie, Tunisko a po napínavém penaltovém rozstřelu také obhájci titulu ze Zambie.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ