<span>PŘEHLEDNĚ:</span> Kdo už má lístky do Afriky v kapse

12. 10. 2009 19:00
Fotbalová euforie - ilustrační foto.
Fotbalová euforie - ilustrační foto.

Fotbalová euforie - ilustrační foto.Týmy obou Korejí, Japonci, Ghana, Australani... Tyto týmy už mají postup na fotbalové mistrovství světa 2010 v kapse. Známo je 19 z 32 účastníků mundialu v Jihoafrické republice. Ve výčtu (nejspíš) budou chybět Češi.

Ke středě teď vzhlíží fotbalový svět. V Evropě dosud není rozhodnuto o vítězích 2. (Švýcarsko, nebo Řecko) a 3. skupiny (Slovensko, nebo Slovinsko), v severoamerické zóně CONCACAF budou hrát o přímý postup Kostarika a Honduras a v Jižní Americe v přímém souboji Argentina a Uruguay.

Čechů se postupové hrátky týkají jen okrajově. Musejí zdolat Severní Irsko a  zároveň doufat, že totální outsider San Marino porazí Slovinsko.

ČTĚTE TAKÉ: Češi mají oč hrát. Výhra ve středu = výhodnější los

Kdo je tedy ve hře o Afriku, kdo už může shánět hotely a těšit se na premiérový fotbalový šampionát na černém kontinentu? A kdo už může na šampionát zapomenout?

Foto: Reuters, grafika: TÝDEN.CZ

Autor: - red -

Další čtení

Šéf WHO přiletěl do Konga podpořit lékaře, epidemii lze podle něj zastavit

Zahraničí
29. 5. 2026

Tři čínští astronauti se po bezmála sedmi měsících ve vesmíru vrátili na Zemi

Věda a technika
29. 5. 2026
ilustrační foto

AFP: Stromy v Evropě kvůli vlnám veder volí drastické metody, které je zabíjejí

Věda a technika
29. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ