Jedna dobrá zpráva mezi těmi špatnými. Anglický fotbalista Wayne Rooney má jistotu, že ani po sexuálním skandálu s prostitutkou nepřijde o lukrativní smlouvu se svými hlavními sponzory. Podporu vyjádřily hvězdě Manchesteru United společnosti Nike i Coca-Cola.
Britský tisk přinesl informaci, že Rooney podváděl svou manželku Coleen v době, kdy čekala dnes již desetiměsíčního syna Kaie. Rooney se měl s jednadvacetiletou prostitutkou Jeniffer setkat hned sedmkrát během čtyř týdnů a za každé setkání jí zaplatit až 1200 liber (36 tisíc korun).
Rooney svůj vztah s Coleen zachraňuje už podruhé. Před osmi lety totiž ještě coby sedmnáctiletá hvězda Evertonu slavil vítězství svého týmu v nevěstinci.
Jeden rok poté podepsal smlouvu se společností Nike, která na něm během posledních let postavila většinu svých kampaní.
A vzájemná spolupráce bude pokračovat i navzdory sexuální aféře. "Pracujeme s Waynem sedm let a nic se na tom nemění," prohlásil mluvčí společnosti, která se postavila taktéž před časem i za jiného záletníka - golfistu Tigera Woodse.
"Je to soukromá věc Wayna a jeho rodiny. Dále nebudeme celou záležitost komentovat," dodal. Kromě Nike patří k hlavním sponzorům Rooneyho také výrobce počítačových her EA Sports a Coca-Cola. Ta, stejně jako Nike, nehodlá zasahovat do Rooneyho soukromých záležitostí.
Podle vydaní Sunday Times Rich List si Rooney díky spolupráci s těmito třemi společnostmi vydělal už 35 milionů liber (více než 1 miliardu korun). Podle posledních zpráv je ale jeho manželství v troskách a právníci už řeší rozvodové záležitosti i vyrovnání. O značnou část příjmu tak zřejmě přijde.










