Šéf FIFA Infantino plánuje prosadit šampionát se 48 týmy

Sport
3. 10. 2016 21:13
Prezident mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino.
Prezident mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino.

Prezident mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino během akce na univerzitě v Bogotě uvedl, že bude prosazovat mistrovství světa dokonce se 48 týmy. Dosud Infantino hovořil pouze o zvýšení počtu účastníků ze současných 32 na rovných čtyřicet.

Podle návrhu představeného v kolumbijské metropoli by 32 týmů v dějišti turnaje čekalo kvalifikační předkolo a pro poraženou šestnáctku mužstev by MS hned po jednom utkání skončilo. Postupujících 16 týmů by se přiřadilo k 16, které by byly nasazeny přímo do základních skupin, a šampionát by pak pokračoval tradičně s 32 účastníky.

"Máme různé nápady, abychom našli nejlepší řešení. Budeme o nich tento měsíc jednat a všechno se rozhodne v roce 2017," citovala Infantina kolumbijská média. Mluvčí FIFA následně uvedl, že výroky jeho šéfa odpovídají skutečnosti.

Infantino byl zvolen prezidentem mezinárodní federace letos v únoru po korupční aféře Seppa Blattera. Jedním z jeho předvolebních slibů bylo právě rozšíření počtu účastníků mistrovství světa na čtyřicet.

Autor: ČTK Foto: , Walter Bieri

Další čtení

Uhynul nejúspěšnější klusák všech dob Varenne, vydělal 145 milionů korun

Sport
18. 8. 2026
Závodník Martin Fuksa pózuje fotoreportérům v rámci tiskové konference české reprezentace v rychlostní kanoistice před odjezdem na mistrovství světa v Poznani

Fuksa míří na mistrovství světa s bilancí pěti výher. Roli favorita si užívá

Sport
18. 8. 2026
Tomáš Chorý, utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha

Chorý se po disciplinárním trestu vrátil do hry, první ztrátě Slavie v Liberci ale nezabránil

Sport
17. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ