Kouč Benficy se po zápase pral s policisty, hrozí mu velký trest

25. 9. 2013 18:07
Kouč Benfiky Jorge Jesus.
Kouč Benfiky Jorge Jesus.

Až tříletý zákaz trénování, ale také pobyt ve vězení hrozí kouči fotbalistů Benficy Lisabon Jorgemu Jesusovi, jenž se po nedělním utkání portugalské ligy pustil do křížku se zasahujícími policisty.

Po vítězství Benfiky 1:0 na hřišti Vitorie Guimaraes vniklo několik fanoušků hostů na trávník, kde se je snažila zpacifikovat policie s ochrankou. Devětapadesátiletý trenér se snažil jednoho z příznivců ze sevření policistů osvobodit, vztekle do nich strkal a zuřivě se s nimi hádal.

Jesus se později za své chování omluvil, i když se prý nedopustil ničeho nenormálního. "Nikoho jsem nenapadl, ani mě to v nejmenším nenapadlo. Snažil jsem se situaci zklidnit a pomoci fanouškovi, který si jen přišel pro dres," řekl klubové televizi kouč, jenž v minulé sezoně došel s Benficou do finále Evropské ligy, v němž portugalský tým podlehl Chelsea.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z DOHRY NEDĚLNÍHO UTKÁNÍ:

Autor: ČTK Foto: ČTK/Xinhua/Zhang Liyun

Další čtení

Snímek pořízený dronem dne 27. srpna 2026 zachycuje pohled na oblast postiženou povodněmi v Nuwakotu v Nepálu

Hrozba další katastrofy: Vzniklé ledovcové jezero v Himálaji přetéká, vyhnalo záchranáře i obyvatele

Zahraničí
28. 8. 2026
ilustrační obrázek

Zázrak po 63 letech: Alpský ledovec vrátil horolezci batoh, který obětoval pro záchranu života

Zahraničí
28. 8. 2026
Viktoria Plzeň - Crvena zvezda Bělehrad, odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy, 27. srpna 2026

Český fotbal slaví velký úspěch: V hlavní fázi evropských pohárů se představí čtyři kluby

Sport
28. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ