"Malý Messi" mění dres. Silva se přesunuje z Monaka na ostrovy

27. 5. 2017 05:30
Bernardo Silva se spoluhráčem Mbappém v dresu Monaka.
Bernardo Silva se spoluhráčem Mbappém v dresu Monaka.

Manchester City získal z Monaka dvaadvacetiletého ofenzivního záložníka Bernanda Silvu. Za klíčového hráče týmu, jenž letos po 17 letech vyhrál francouzský titul, zaplatil třetí tým konečné tabulky Premier League údajně 43 milionů liber (1,3 miliardy korun).Portugalec Silva byl tahounem Monaka nejen v domácí soutěži, ale i v Lize mistrů, v níž knížecí tým došel až do semifinále. V osmifinále vyřadil právě City.

V Monaku byl lisabonský rodák od roku 2014, nejprve na ročním hostování z Benficy, poté na přestup. V uplynulé sezoně odehrál Silva 51 zápasů a vstřelil 10 gólů.

Hráč, jenž v akademii Benficy získal přezdívku "Malý Messi", má na kontě 12 zápasů za portugalskou reprezentaci. Je vicemistrem Evropy ze šampionátu hráčů do 21 let v Česku z roku 2005.

Silvův příchod do Manchesteru je prvním z očekávaných lukrativních transferů směrem do Premier League. Experti očekávají, že v letním přestupovém období kluby překonají loňskou rekordní částku 1,165 miliardy liber (35,3 miliardy korun).

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Vánoce ve Venezuele začnou 1. října, oznámil autoritářský prezident Maduro

Zahraničí
14. 9. 2025
ilustrační foto

V obchodech v Praze jsou podle vyděrače dvě otrávené lahve. Policie: Nepanikařte

Domácí
14. 9. 2025
Vrtulníky Mi-171Š

Česká armáda míří do Polska. Češi posílají speciální jednotku s Mi-171Š

Domácí
14. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ