Manchester City využil zaváhání United a stáhl jejich náskok

11. 4. 2012 22:53
Momentka z utkání Manchesteru United s Wiganem.
Momentka z utkání Manchesteru United s Wiganem.

Fotbalisté Manchesteru City rozstříleli v anglické lize West Bromwich 4:0 a stáhli náskok Manchesteru United v čele tabulky na pět bodů. Svěřenci Alexe Fergusona totiž v souběžně hraném utkání prohráli 0:1 s dosud předposledním Wiganem.

Hráči City vedli na domácím hřišti už od 6. minuty, kdy je poslal do vedení Argentinec Agüero, jenž po přestávce zaznamenal i druhou branku. Svůj první gól v ročníku pak přidal jeho krajan Tévez, který však většinu sezony nepatřil vinou sporů s trenérem Mancinim do sestavy. Poslední branku vstřelil Silva.

United v lize vyhráli posledních osm zápasů a před duelem ve Wiganu byli favoritem nejen kvůli postavení v tabulce, ale i díky historické bilanci obou týmů. Wigan totiž dokázali porazit ve všech dosavadních čtrnácti vzájemných duelech.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:
Manchester City - West Bromwich 4:0 (6. a 54. Agüero, 61. Tévez, 64. Silva), Wigan - Manchester United 1:0 (50. Maloney), Wolverhampton - Arsenal 0:3 (9. Van Persie z pen., 11. Walcott, 69. Benajun), QPR - Swansea 3:0 (45+1. Barton, 55. Mackie, 67. Buzsáky).

V utkání na hřišti outsidera ale předvedli jeden z nejhorších výkonů v sezoně a gól nedali, zato v 50. minutě soupeři zajistil tři body Maloney střelou z hranice pokutového území. Mnohem víc než zlepšení historické bilance ale bude jeho Wigan zajímat posun na nesestupové 16. místo tabulky.

Na záložníka Tomáše Rosického zbylo po devíti ligových startech v základní sestavě ve středu místo jen mezi náhradníky, Arsenal si ale i bez něj poradil jednoznačně s posledním Wolverhamptonem.

Svůj 27. gól dal už v 9. minutě z penalty nejlepší střelec Premier League Van Persie, o dvě minuty později zvýšil Walcott. V 69. minutě stanovil konečné skóre 3:0 Benajun. "Kanonýři" se na třetím místě tabulky vzdálili Tottenhamu na pět bodů.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Šéf WHO přiletěl do Konga podpořit lékaře, epidemii lze podle něj zastavit

Zahraničí
29. 5. 2026

Tři čínští astronauti se po bezmála sedmi měsících ve vesmíru vrátili na Zemi

Věda a technika
29. 5. 2026
ilustrační foto

AFP: Stromy v Evropě kvůli vlnám veder volí drastické metody, které je zabíjejí

Věda a technika
29. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ