Mourinho s Ronaldem do PSG? Šejci chtějí megapřestup

31. 10. 2012 14:15
Opustí Cristiano Ronaldo (vlevo) a José Mourinho Real Madrid?
Opustí Cristiano Ronaldo (vlevo) a José Mourinho Real Madrid?

Bohatí vlastníci fotbalového klubu Paris St. Germain chtějí příští rok přivést do kádru portugalskou hvězdu Cristiana Ronalda a z Realu Madrid zároveň i jeho trenéra Josého Mourinha. Katarští majitelé jsou údajně odhodláni investovat za Ronalda 100 milionů eur, což by byl nejdražší přestup v historii.

Sedmadvacetiletý Ronaldo je v tomto ohledu už nyní rekordmanem, protože v červnu 2009 za něj madridský klub zaplatil 94 milionů eur (v tehdejším přepočtu 2,5 miliardy korun). O chystaném obchodu informuje Gazzetta dello Sport, podle níž už zástupci PSG kontaktovali Ronaldova a zároveň Mourinhova agenta Jorgeho Mendese.

Ambiciózní lídr francouzské ligy je připraven portugalskému kanonýrovi platit 18 milionů eur ročně, což je o čtyři miliony více, než si nyní Ronaldo vydělává v Realu. Už v létě do Paříže přišla švédská hvězda Zlatan Ibrahimovic a jeho plat činí 14,5 milionu eur.

Katarští majitelé PSG za fotbalové posily v létě utratili přibližně 260 milionů eur s jasným cílem - vybudovat tým, který vyhraje Ligu mistrů.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Technologická společnost Alphabet zečtyřnásobila zisk, tržby překonaly očekávání

Ekonomika
22. 7. 2026
ilustrační foto

Záchranářům v Praze spadla z nosítek žena, později zemřela

Domácí
22. 7. 2026
ilustrační obrázek

Sucho trápí jižní Čechy: Zemědělci kvůli nedostatku krmiva redukují chovy skotu

Domácí
22. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ