Násilná smrt rozhodčího zrušila amatérské zápasy v Holandsku

4. 12. 2012 17:07
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Nizozemská fotbalová asociace kvůli násilné smrti rozhodčího zrušila program všech víkendových amatérských soutěží. Jednačtyřicetiletý asistent sudího Richard Nieuwenhuizen v pondělí zemřel v nemocnici poté, co ho po nedělním utkání amatérské ligy v Almere napadli tři mladí fotbalisté pěstmi a kopanci.

Úctu zesnulému arbitrovi vyjádří také účastníci profesionálních soutěží v Nizozemsku. Před zápasy se bude držet minuta ticha a hráči s rozhodčími nastoupí s černými páskami.

Nieuwenhuizen několik hodin po útoku zkolaboval a s vážným zraněním hlavy byl převezen do nemocnice, kde v pondělí zemřel. Útočníci z amsterodamského klubu Nieuw Sloten ve věku 15 a 16 let jsou ve vazbě kvůli podezření z těžkého ublížení na zdraví.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

návštěvnice festivalu Brutal Assault 2025

Festival Brutal Assault nabídne přes 160 kapel i opatření proti vedru

Kultura
5. 8. 2026

Ve čvrtek začne v bazilice sv. Jakuba v Praze varhanní festival

Kultura
5. 8. 2026

Testy ČNB: Domácí banky by odolaly i citelnému zhoršení ekonomických podmínek

Ekonomika
4. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ