Už druhé El Clásico v jediném týdnu - pro fotbalové nadšence další parádní podívaná, pro samotné hráče milovaný fotbalový svátek. Po úterním semifinále španělského poháru se Barcelona s Realem Madrid utkají v sobotu v rámci domácí ligy. Vlna euforie prestižního souboje navíc dorazila i do Prahy.
Stejně jako ve Španělsku panuje rivalita mezi fandy obou klubů i v české kotlině. A tuzemští příznivci fotbalových gigantů z Pyrenejského poloostrova se rozhodli dát své sympatie veřejně najevo. Jejich klubové vyznání navíc zaštiťují dvě celebrity a známí milovníci kopané - režisér Jakub Kohák a moderátor Leoš Mareš.
Kohák se po Praze prohání jako zarytý příznivec katalánského klubu, vždy fešně upravený Leoš Mareš drží palce Realu v čele Cristianem Ronaldem, pro něhož je gel na vlasy a dokonale sladěný outfit neméně klíčový.
Kohák s Marešem se v rámci facebookového souboje fanoušků pokouší oblékat do dresů oblíbených klubů náhodné kolemjdoucí nebo historické sochy v centru Prahy. Už v úterý byla ale do katalánského dresu v pražských Dejvicích navlečena i skulptura fotbalové legendy Josefa Masopusta.
"Nejdřív jsem myslel, že mou sochu chtěli poničit vandalové. Ale když jsem zjistil, že mě kvůli sobotnímu Clásicu navlékli do dresu Barcelony a že to celé spískal Jakub Kohák, udělalo mi to radost, vždyť už roky jsem velký fanda Barcy," uvedl držitel Zlatého míče z roku 1962.
Po úterní prohře 1:3 na domácím Nou Campu bude chtít Barcelona v sobotu zabrat. Katalánský gigant tažený geniálním Lionelem Messim má navíc před Realem v La Lize už 16 bodů náskok. "V lize má Barcelona velkou výhodu," netají Ronaldo.
Portugalský snajpr si ale v bitvě proti rivalovi věří. I zítřejší zápas bude totiž hostit stadion Barcy a tam se Ronaldo trefil už v šesti prestižních soubojích, když celkem nastřílel osm gólů. "Na tomto hřišti se cítím dobře. Kromě toho se vždy můžu spolehnout na pomoc svých spoluhráčů, góly střílím díky nim. Jsem pyšný na to, že můžu psát historii španělského fotbalu," říká před ostře sledovaným duelem Ronaldo.
Sobotní zápas mezi Barcelonou a Realem začíná v 16.00, přímý přenos vysílá stanice Sport1.