Real chce trumfnout Manchester. Chce nejdražší dresy světa

29. 1. 2016 15:00
Adidas chystá rekordní smlouvu s Realem Madrid.
Adidas chystá rekordní smlouvu s Realem Madrid.

Mít své logo na trikotu fotbalového velkoklubu je povinností všech oděvních gigantů. Ty největší má v současné době pod palcem německý Adidas, který chystá nový superkontrakt se španělským Realem Madrid.

Španělský kolos už nyní vévodí žebříčku nejbohatších klubů světa, jeho hodnota je odhadována na 3,26 miliardy dolarů (přes 80 miliard korun). Tento údaj v blízké době pravděpodobně ještě poroste. Adidas se s Realem spojil už v roce 1998 a rád by spolupráci prodloužil až do roku 2026.

Nejdražší smlouvy s oděvními společnostmi:
1. Real Madrid - Adidas (dosud neuzavřena)
3,78 miliardy korun za rok
2. Manchester United - Adidas
2,64 miliardy korun za rok
3. Bayern Mnichov - Adidas
2,16 miliardy korun za rok
4. Chelsea - Adidas
miliarda korun za rok
5. Arsenal - Puma
miliarda korun za rok
6. Liverpool - Warrior
864 milionů korun za rok
7. Barcelona - Nike
864 milionů korun za rok
8. Juventus - Adidas
702 milionů korun za rok
9. AC Milán - Adidas
621 milionů korun za rok
10. Paris Saint-Germain
621 milionů korun za rok

Za to, že Bílý balet bude oblékat dalších deset let, hodlá německý gigant vysázet až 140 milionů eur za rok (3,78 miliardy korun). Dosavadní rekord Adidasu, s nímž je firma spojena od minulého roku, trumfne podle španělského listu Marca o neuvěřitelných 42 milionů eur.

Adidasu už "patří" kromě Rudých ďáblů a Bílého baletu také mnichovský Bayern (loni v létě uzavřeli smlouvu až do roku 2030), obléká rovněž Chelsea, Juventus či AC Milán. Ostatní značky na fotbalovém trhu válcuje, až páté místo v žebříčku nejvyšších smluv mezi kluby a oděvními sponzory patří Pumě, jejíž logo nosí na hrudi Petr Čech s londýnským Arsenalem.

"Obě strany jsou blízko uzavření smlouvy," tvrdí španělský list Marca, elitní informátor ze světa Galácticos. Na smlouvě obě strany rozhodně neprodělají, Real loni vykázal zisk 577 milionu eur, jeho dresy jdou po celém světě na dračku. Aby ne, jen na sociálních sítích se pyšní 104 miliony fanoušků, lépe jsou na tom jen rivalové z Barcelony, kteří jich mají o dva miliony více.

Adidasu nevadí ani fakt, že Real v nejbližších dvou přestupních obdobích v letošním létě a zimě nebude moct přivést nové hráče kvůli porušení předpisů organizace FIFA.

Už tak bohatému Realu se ale další finance jen hodí. Plánuje se totiž rozsáhlá rekonstrukce stadionu San Bernabéu. Ta má stát až 400 milionů eur a náklady může pokrýt právě z financí od Adidasu - Realu by na splacení stačilo necelé tříleté partnerství.

Autor: - tab -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Lady Gaga přilákala na Copacabanu 2,1 milionu fanoušků

Kultura
4. 5. 2025

Pavel odpoledne přijme ukrajinského prezidenta Zelenského a jeho ženu Olenu

Domácí
4. 5. 2025

Anonym ohlásil uložení bomb na nádražích v Plzni, policie nic nenašla

Domácí
4. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ