Senzační jízdu Bradfordu utnula Swensea a získala pohár

24. 2. 2013 20:52
Fotbalisté Swansea se radují z triumfu v Ligovém poháru.
Fotbalisté Swansea se radují z triumfu v Ligovém poháru.

Senzační cesta fotbalistů Bradfordu City Ligovým pohárem skončila ve finále. První tým ze čtvrté ligy ve finále poháru od roku 1962 podlehl Swansea 0:5. Bradford navíc musel více než půl hodiny dohrávat o deseti hráčích.Bradfordu

Swansea, která na cestě do finále vyřadila mimo jiné Chelsea, poslal do vedení v 16. minutě střelou v pádu Nathan Dyer. Pět minut před přestávkou zvýšil střelou k tyči španěl Michu. Nejlepší klubový střelec zaznamenal v této sezoně ve všech soutěžích osmnáct branek, v Ligovém poháru se však trefil teprve podruhé.

Třetí branku "Labutí" přidal chvíli po změně stran druhou trefou Dyer. V 56. minutě fauloval brankář Duke v pokutovém území unikajícího Nizozemce De Guzmana, uviděl červenou kartu a musel opustit hřiště. Sám faulovaný hráč pak pokutový kop proměnil a zvýšil vedení Swansea na 4:0. Tentýž hráč ve druhé nastavené minutě skóre zápasu uzavřel.

Swansea pětigólovou výhrou ustanovila nový rekord finále této soutěže a ke stému výročí založení klubu si nadělila zisk první velké trofeje.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Scott Bessent

USA ohlásily nové sankce vůči Íránu, chtějí jej izolovat od světové ekonomiky

Zahraničí
24. 8. 2026
Tomáš Jiřikovský

Jiřikovský v bitcoinové kauze nastínil možnosti spolupráce, zůstává ve vazbě

Domácí
24. 8. 2026
ilustrační foto

Jih Francie zasáhlo tornádo, poničeno je 300 domů, 41 lidí utrpělo zranění

Zahraničí
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ