Van Gaal trenérem Manchesteru United? Údajně došlo k dohodě

26. 4. 2014 12:36
Trenér Louis van Gaal.
Trenér Louis van Gaal.

Novým trenérem fotbalistů Manchesteru United se podle některých médií stane Nizozemec Louis van Gaal. Současný kouč Oranjes se podle deníku De Telegraaf ujme anglického mistra z minulé sezony po světovém šampionátu v Brazílii. V noci na sobotu se prý na schůzce v Portugalsku zrodila dohoda mezi dvaašedesátiletým trenérem a zástupci United z řad majitelů a vedení klubu.

Ve zbytku sezony Premier League, tedy na čtyři zápasy, zůstane trenérem United Ryan Giggs. V týdnu převzal mužstvo po odvolaném Davidu Moyesovi, pod jehož vedením United vyhráli jen 17 ze 34 zápasů v anglické lize, momentálně jsou až na sedmé příčce a hrozí jim, že nepostoupí ani do Evropské ligy.

Van Gaal má za sebou úspěšnou klubovou trenérskou kariéru. Vedl Ajax Amsterodam, dvakrát Barcelonu, AZ Alkmaar a Bayern Mnichov a se všemi alespoň jednou vyhrál titul. U reprezentace působí od roku 2012 podruhé v kariéře.

Autor: ČTK

Další čtení

Pátrání po ztraceném chlapci má dobrý i dramatický konec. Byl možná unesen

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 16:29
ilustrační foto

Na pláži v Sydney stříleli do židů. 12 mrtvých, útočníci byli asi dva

Zahraničí
14. 12. 2025
ilustrační foto

V USA se zase střílelo ve škole. Zatím jsou dva mrtví, další v kritickém stavu

Zahraničí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 16:31

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV