Není zrovna obvyklé, aby fotbalový brankář s balonem prošel přes celé hřiště a přesně zavěsil. Ale ve svátečním čase se dějí výjimečné věci. A tak tomu bylo i v Upton Parku, kde tamější klub West Ham United zpříjemnil fanouškům reprezentační pauzu uspořádáním exhibice mezi ligovými hráči a legendami "Kladivářů".
Prvotřídní parádičku si vzal na triko španělský gólman Adrián, který si po lapení balonu do své moci nejdříve výhozem přehodil Paola Di Cania a s pomocí útočníka Michaela Antonia, jež mu razil cestu vpřed, se vydal dopředu. Při svém tahu na soupeřovu bránu prokázal své technické kvality, a i když šlo "jen" o exhibici, ukázkově si proklestil cestu celým hřištěm.
V tom mu pomohl právě zmíněný Antonio, který mu po celou dobu jeho sóla dělal boodyguarda a chránil ho před ataky obránců. Ve vápně už byla brankářská jednička West Hamu jako "doma" a ukázkovou zasekávačkou se zbavila pozornosti obránců a nekompromisní střelou překonala nezapomenutelného Davida Jamese.
Bývalého rekordmana v počtu vychytaných nul v Premier League, kterého o rekord teprve nedávno připravil reprezentační brankář Petr Čech, dokonce překonal střelou mezi nohy. Tím odšpuntoval na místním stadionu vlnu euforie. Sám si poté, co zvýšil vedení "áčka" United na 3:1, lehl radostí na trávník a užíval si nezvykle jako střelec gólové ovace.
Na West Hamu prožívají snovou sezonu, když se sedm kol před koncem ligy nacházejí na pátém místě a útočí jako klub se skromnějším rozpočtem na účast v Lize mistrů. Na čtvrtý Manchester City ztrácí přitom pouhý bod a i podle exhibice se dá usuzovat, že zdejší hráče v současnosti fotbal velmi baví.