Wenger se čertil: UEFA fakticky schvaluje doping!

24. 11. 2015 14:11
Arséne Wenger, trenér Arsenalu.
Arséne Wenger, trenér Arsenalu.

Trenérovi Arsénu Wengerovi se nelíbí, že UEFA ponechala v Lize mistrů v platnosti porážku Arsenalu 1:2 s fotbalisty Dinama Záhřeb, přestože po utkání neprošel dopingovou kontrolou záložník chorvatského týmu Arijan Ademi. Wenger před dnešní odvetou v Londýně prohlásil, že UEFA tímto přístupem doping fakticky schvaluje.

Čtyřiadvacetiletý makedonský reprezentant Ademi měl po nečekaném zářijovém vítězství Dinama nad Arsenalem pozitivní výsledek dopingové zkoušky. UEFA mu udělila čtyřletý trest, výsledek zápasu však zůstal v platnosti. Podle regulí by museli dopovat nejméně dva hráči, aby bylo možno uvažovat o diskvalifikaci klubu.

Takové pravidlo považuje Wenger za překvapivé. "Máte dopujícího hráče, ale výsledek platí? S tím nemohu souhlasit. Znamená to, že (UEFA) fakticky schvaluje doping," řekl francouzský trenér, mezi jehož svěřence patří i český reprezentační brankář Petr Čech a v současnosti zraněný záložník Tomáš Rosický.

Arsenal z dosavadních čtyř utkání v Lize mistrů získal jen tři body a dnes musí Dinamo porazit, aby ještě mohl v posledním kole usilovat o postup ze skupiny. Ani výhra ale nemusí londýnský celek udržet ve hře o osmifinále, pokud Bayern doma ztratí body s Olympiakosem Pireus.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

USA s okamžitou platností ukončují veškerá jednání o obchodu s Kanadou

Zahraničí
27. 6. 2025

Kongo a Rwanda podepsaly mírovou dohodu. Válčily spolu desítky let

Zahraničí
27. 6. 2025

Prazdroj loni zvýšil tržby na 23 miliard, ale zisk mu stejně trochu klesl

Ekonomika
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ