"Kanonýr" Holub: Já jsem sváteční střelec

16. 3. 2013 06:00
Zleva Jan Rudovský z Kladna, Jan Holub ze Slavie a brankář Slavie Miroslav Kopřiva.
Zleva Jan Rudovský z Kladna, Jan Holub ze Slavie a brankář Slavie Miroslav Kopřiva.

Pražské Slavii chybí po páteční výhře 5:1 na kladenském ledě jediné vítězství k ukončení série. Domácí Kladno musí k postupu vyhrát všechny zbývající utkání, aby dokázalo obrátit nepříznivý stav 1:3 na zápasy. "Poslední krok není nikdy jednoduchý," uvědomuje si útočník sešívaných Vladimír Růžička mladší.

Kladenský led ve čtvrtém zápase ovládli hostující hokejisté. Slavia herně dominovala a Středočechům dovolila v závěrečných minutách jen kosmetické snížení nepříznivého stavu. "Měli jsme dobrý pohyb. Dobře jsme napadali, bruslilo nám to a dali jsme docela brzy gól, což nás uklidnilo," zhodnotil zápas obránce Jan Holub, který vstřelil dva góly. "Já jsem sváteční střelec," usmíval se po zápase slávistický obránce.

Vladimír Růžička ze Slavie se raduje z gólu v kladenské síti, vpravo je jeho spoluhráč Tomáš Hertl.Rozhodl první gól

Podle slávistů byl klíčovým momentem první gól utkání. "Řekli jsme si, že musíme hrát trochu jinak než ve čtvrtek. Být aktivnější a docela nám to vyšlo," odhalil taktiku Růžička, jenž otevřel ve 13. minutě skóre.

"Jednoduchý zápas to nebyl. Důležité bylo, že jsme na ně nevyčkávali jako ve třetím zápase, ale šli jsme po nich. Když nám tam padli nějaké góly, tak se hned hrálo jinak. Oni měli nůž na krku," upřesnil syn slávistického trenéra.

Za rozhodnutého stavu svou hru Kladno výrazně přitvrdilo. "Takhle se to v play off hraje. Snažili se trošku zastrašovat, ale bylo to v pohodě. Nebylo to nic zákeřného," nevadila nepříjemná hra Růžičkovi. "V play off musíte vyhrát čtyřikrát. Čeká nás další zápas, další boj o každý kousek ledu. Kladno hraje výborně. Bylo by pěkné to ukončit před vlastním publikem, ale bude to otevřené," přeje si Holub ukončit sérii na domácím ledě.

Autor: - mar -, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Írán v plamenech: Evropa nebyla varována a nyní platí cenu v podobě rostoucích cen energií

Zahraničí
17. 3. 2026
hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky

Kraj pískovců a jezer slaví jubileum: CHKO Kokořínsko má 50 let

Relax
17. 3. 2026

Veletrh Amper v Brně letos zahrnuje i energetiku a elektromobilitu

Ekonomika
17. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ