Zklamaný Hašek. Špatný výkon a <span>sporný gól Třince</span>

17. 3. 2010 11:45
Zklamaný pardubický brankář Dominik Hašek.
Zklamaný pardubický brankář Dominik Hašek.

Zklamaný pardubický brankář Dominik Hašek.Nejhorší možný zápas zažil v úterý Dominik Hašek. Úvodní čtvrtfinále s Třincem se pro jeho Pardubice proměnilo kvůli vlastní neschopnosti a nedůslednosti na brankovišti ve smutný večer. I když byl Hašek takřka bez práce, Oceláři vyhráli 3:1 a ujali se vedení v sérii.

V první třetině se Hašek většinu času pouze opíral o horní tyčku a pozoroval, jak se jeho spoluhráči snaží přejít přes střední pásmo. Jeho nerozchytanosti pak možná těsně před první přestávkou využil Ladislav Kohn, střelec dvou gólů během necelé minuty.

ČTĚTE TAKÉ: Pardubice nečekaně padly. Vítkovice přejely Spartu

"Nemyslím, že to byly slepené góly. Byly to rychlé a nádherné góly. Oni z mála dokážou vytěžit maximum. První gól rychlá a přesná nahrávka, druhá branka perfektní teč. Je to o šikovnosti hráčů," povzdech si po utkání pro klubové stránky Hašek.

Právě šikovnost pardubických hráčů se v úterý nějakým záhadným způsobem vypařila. Nejofenzivnější tým základní části, ve které nastřílel 179 branek, se proti jindy děravé obraně nedokázal prosadit. Za domácí se trefil pouze v početní výhodě Jan Starý.

Daniel Seman z Třince (vlevo) s Ladislavem Kohnem.Třinec v roli outsidera

"Oni se od začátku snažili postavit do role outsiderů, ale my dobře víme, že hrajeme proti vynikajícímu mužstvu, které má vynikající útok, a když brání jako dnes, je opravdu náročné je porazit. V sezoně obranu podceňovali, ale teď se na ni soustředí," tuší Dominátor. 

Toho ani tak nemrzely dva obdržené góly v závěru první třetiny jako ten třetí od Jozefa Baleje z úvodu druhé části hry. "Balej objížděl branku a snažil se puk zasunout. Já jsem měl puk pod betonem a on jej tam i se mnou vrazil. Těžko říct. Rozhodčí nepískal, a když nepíská, tak hra pokračuje," pokrčil rameny hrdina z Nagana. 

Série na čtyři vítězné zápasy pokračuje už ve středu a Hašek moc dobře ví, že pokud nemají jet Pardubičtí do Třince v hodně špatné situaci, musejí přidat: "Jestli chceme vyhrát, musíme hrát lépe po všech stránkách. V úterý to byl z naší strany špatný zápas. Takový výkon by ve středu zase nestačil.

Foto: ČTK

Autor: - fit -

Další čtení

Většina pojišťoven už nepojistí turisty, kteří cestují na Kubu

Ekonomika
9. 6. 2026
Hana Fialová, Ceny Thálie 2022

V Ostravě se chystá křesťanský festival Slezská lilie

Kultura
9. 6. 2026

Aeru Vodochody loni vzrostl zisk před zdaněním na rekordních 502 milionů Kč

Ekonomika
9. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ