Finále je hezké, ale ještě jsme neskončili, hlásí Lev Birner

11. 4. 2014 06:30
Michal Birner (vlevo) a Michal Řepík se radují z Birnerova gólu.
Michal Birner (vlevo) a Michal Řepík se radují z Birnerova gólu.

Teprve druhá sezona v Kontinentální lize a už se postaral o pořádnou senzaci. Hokejový Lev je prvním neruským účastníkem finále KHL v historii. Pražané dovršili historický postup přes silný Lokomotiv Jaroslavl čtvrteční výhrou 3:2. "Ale ještě pro nás nic nekončí," prohlásil útočník Michal Birner.

Právě Birner si v pátém utkání semifinálové série připsal vítězný gól. Jeho okamžik přišel ve 26. Minutě, kdy zvyšoval vedení svého týmu na 3:1. Jaroslavl sice ještě během druhé třetiny dokázala snížit na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání však už nedosáhla. A v Praze se mohlo začít bujaře slavit. "Je to hezké, ale nic tu ještě nekončí. Dostali jsme se do finále, ale lidi budou znát jen vítěze po konci sezony," řekl novinářům Birner.

Lev se už po dvou letech v Kontinentální lize postaral o přepisování historie. Ještě nikdy před ním se do finále neprobojoval tým, který by nepocházel z Ruska. "Když jsme se sešli před sezonou, tak jsme si dělali srandu, že koncem dubna budeme slavit na Václaváku. Je to blízko, tak snad se to vyplní. Doufejme, že to budeme my," uvedl pro ČTK český útočník.

Hokejisté Lva slaví postup do finále Kontinentální ligy.Na jméno svého finálového soupeře si Lev musí ještě počkat. O Gagarinův pohár se utká s lepším z dvojice Magnitogorsk - Ufa. A Birner pevně věří, že v silách jeho mužstva je dosáhnout na celkový triumf. "Každopádně na to máme. Tým je hodně dobře poskládaný, lidé se možná na začátku sezony divili, kvůli čemu máme pět pětek... Teď se to ale v play-off ukazuje, jsou nějaká zranění a musíte mít hráče navíc. My je měli a to je taky jeden z klíčů k úspěchu," uvedl osmadvacetiletý útočník.

Přestože semifinálovou sérii ovládli už po čtyřech zápasech, vývoj jednotlivých utkání zdaleka tak jednoznačný nebyl. A stejně tak tomu bylo i tentokrát. Pražané museli do poslední vteřinky hájit těsný náskok. "Ale myslím, že jsme to zvládli celkem dobře, do žádné vyložené šance jsme je nepustili. I když jsme měli docela zmatky v našem pásmu. Hlavně naše lajna, která dostala dva góly, naštěstí jsme i dva dali," řekl Birner. "Něco měli i v přesilovce, ale gólman nás zase podržel," dodal.

Právě finský brankář Petri Vehanen byl podle něj ústřední postavou celého semifinále a hlavním strůjcem postupu. "On je prostě neskutečnej. Jaroslavl měla možná více sil, ale Veha nás podržel. Je to jednoznačně náš nejlepší hráč," chválil svého parťáka Birner.

Člen širšího reprezentačního kádru po utkání ocenil i nestranný výkon ruských rozhodčích. "Na začátku play-off jsme to nijak nevnímali, nejdřív jsme měli Medveščak, pak Donbass, ale teď jsme čekali, že to bude horší a rozhodčí je budou tlačit. Ale musím je pochválit, zvládli to dobře a pískali na úrovni," hodnotil Birner.

Autor: - hat -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto (CNN, 2015))

Putin je po telefonu s Trumpem připraven pracovat na memorandu

Zahraničí
Aktualizováno: 20. 5. 2025 01:08

Letošní Budějovický Majáles nabídne do pátku devět desítek akcí

Domácí
19. 5. 2025

Americké akcie mírně posílily navzdory zhoršení úvěrového ratingu USA

Ekonomika
19. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ