Litvínov zdolal Wolfsburg 4:3, Hradec Králové nestačil na Vladivostok

Sport
23. 8. 2014 20:19
Radost Litvínovských z výhry.
Radost Litvínovských z výhry.

Hokejisté Litvínova vyhráli na turnaji v Drážďanech nad Wolfsburgem 4:3 a v neděli budou hrát od 17:30 finále s vítězem duelu mezi domácími Drážďanami a Polskem. V dalším přípravném duelu podlehl Hradec Králové v Liberci účastníkovi Kontinentální ligy Vladivostoku 1:3.

Litvínov vedl nad účastníkem nejvyšší německé ligy díky Jurčíkově trefě ze 13. minuty. Ještě v úvodním dějství ale otočili stav Američan Schaus a Kanaďan Voakes.

Verva ale ve druhém části strhla vedení na svou stranu. Mezi 26. a 31. minutou upravili Hübl, v přesilovce Piroš a pak Jánský na 4:2. Hned vzápětí sice snížil Američan Likens, ale pak už se skóre nezměnilo.

V Liberci padly tři branky hned v úvodní třetině. Admiral vedl od šesté minuty, kdy při Vašíčkově vyloučení skóroval útočník Gorškov, který v minulé sezoně hrál v Třinci.

Za 195 vteřin vyrovnal také v početní výhodě Knotek, ale ve 14. minutě opět vedl Vladivostok. Tentokrát skóroval Švéd Gynge, někdejší hráč Lva Praha. Odpovědět mohl opět Knotek, ale trefil jen tyč. Stav se znovu měnil až 12 sekund před koncem, kdy dovršil výsledek při power play do prázdné branky Makarov.

Další čtení

atěj Lukeš je jako druhý český moderní pětibojař v historii mistrem světa v individuálním závodě. Na šampionátu v Číně 30. srpna 2026 potvrdil čtyřiadvacetiletý závodník pozici světové jedničky a vylepšil loňský bronz.

Moderní pětibojař Lukeš je mistrem světa, zlato získal jako druhý Čech

Sport
30. 8. 2026
ilustrační obrázek

Třaskavá bitva na Letné: Sparta útočí na první místo, Slavia hájí neporazitelnost

Sport
28. 8. 2026
Viktoria Plzeň - Crvena zvezda Bělehrad, odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy, 27. srpna 2026

Český fotbal slaví velký úspěch: V hlavní fázi evropských pohárů se představí čtyři kluby

Sport
28. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ