Hertlův nevydařený start: Nebruslilo mi to, teď už mi nohy jdou

31. 10. 2014 06:00
Útočník San José Tomáš Hertl se v nové sezóně trefil zatím jen dvakrát.
Útočník San José Tomáš Hertl se v nové sezóně trefil zatím jen dvakrát.

Do první sezóny v NHL vtrhl Tomáš Hertl jako uragán. Loňský nováček, který nadchnul hokejové fanoušky nejen v zámoří ale takřka po celém světě, se tentokrát na startu nového ročníku trápí. Není to nic nového. Český útočník tak jen potvrzuje hokejovou pravdu, že druhý rok bývá daleko těžší než ten první.

Forvard San José si moc dobře uvědomuje v jakém je nyní postavení. "Samozřejmě je to těžší. Minulý rok jsem přišel do NHL a když jsem dal gól, tak to bylo spíš překvapení. Letos se očekává, že budu nějaké góly dávat, když hraju v top lajnách. A přitom mi začátek vůbec nevyšel, vůbec se mi nedařilo," řekl Hertl pro webový portál nhl.com.

Loni si užil začátek snů. Během tří úvodních zápasů nasbíral šest gólů a jednu asistenci. Pro fanoušky se stal nezapomenutelným hlavně díky třetímu duelu s New York Rangers, ve kterém do branky propasoval hned čtyři trefy. Tu poslední navíc frajersky s hokejkou mezi nohama. Gól, který obletěl celý hokejový svět.

Start nynější sezóny ho ale zastihl v jiném rozpoložení a kdo čekal, že se bude slávistický odchovanec prosazovat stejně jako před rokem, musel sundat růžové brýle. Po jedenácti kolech má dvacetiletý mladík na svém kontě pouhé dva góly a jednu asistenci. Hertl připustil, že mu začátek ročníku nevyšel. "Nebruslilo mi to. Nehrál jsem dobře," uvedl bez obalu.

Není proto divu, že už nenastupuje v první formaci, kde jsou od hráčů očekávané jinačejší výsledky. Nyní hraje ve třetí lajně spolu s Tommym Wingelsem a svým vrstevníkem Chrisem Tierneym. Občas, aby ho vybudil, ho kouč Todd McLellan šoupne do elitního útoku. Natrvalo v něm ale nepůsobí.

Český útočník ale neřeší, kde nastupuje. Chce se jen zlepšit, začít hrát svou hru a pak přijdou góly. A zlepšení Hertl už cítí. "Nohy mi zase jdou a začínám tvořit hru. Poslední dva zápasy už byly dobré. Myslím, že to půjde nahoru a začne to tam padat," podělil se o své dojmy.

Co ho v této nelehké době může držet nad vodou je vědomí, že si za loňský rok udělal takové jméno, že i ještě delší bodový půst ho ze sestavy nevyšoupne. Tlak je na něj ale velký a Hertl se s ním musí vyrovnat. "Ze začátku mi to bylo nepříjemné, musel jsem se naučit to vypustit. Pořád mi je dvacet let a jsem strašně rád, že tady můžu hrát. Je to pro mě velký úspěch a když k tomu přidám to, že začnu dávat góly, tak budu jen rád," uzavírá.

Autor: Tereza MrkvičkováFoto: ČTK/AP/Nick Wass

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

V olomoucké zoo se narodilo šest kolouchů vzácného jelena siky vietnamského

Domácí
8. 5. 2025
Senát Parlamentu České republiky, horní komora Parlamentu, Valdštejnský palác a zahrada

Slavíme. Otevírají se nepřístupná místa. I ta pro královnu a císaře

Domácí
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ