"Spasitel" Radulov pobouřil Nashville. Flámoval a nebude hrát

2. 5. 2012 12:00
Alexandr Radulov zklamal vedení Nashvillu a byl vyřazen ze soupisky.
Alexandr Radulov zklamal vedení Nashvillu a byl vyřazen ze soupisky.

Před čtyřmi lety z Nashvillu utekl domů do Ruska za miliony, které mu nabízeli v Ufě. Teď chtěl hvězdný forvard Alexandr Radulov svůj krok odčinit a Predátorům pomoci vybojovat Stanley Cup. Jenže v době, kdy ho jeho tým nejvíce potřebuje, fatálně selhal. Místo odpočinku před druhým zápasem s Phoenixem prý do rána vysedával v baru a klub ho před dnešním utkáním suspendoval stejně jako jeho noční doprovod, dalšího útočníka Andreje Kosticyna.

"Generálního manažera dělám už třicet let, vždy jsem se přitom snažil starat o každého hráče. Nikdy jsem ale nestavěl individualitu nad potřeby týmu. V tomto případě ale šlo o jasné porušení týmových předpisů," vysvětloval suspendaci boss Predátorů David Poile.

"Vždy jsem hodně zklamaný, když některý z hráčů přijde o zápas tímto způsobem, ale musím říct, že společně s trenérem jsme se na tomto postupu shodli ihned," dodal Poile. "Naše mužstvo má určitá očekávání, nějaká pravidla. A těmi se oni neřídili, takže teď oba musejí nést následky," souhlasí kouč Barry Trotz.

Jak generální manažer, tak nashvillský trenér však odmítali upřesnit, co přesně vyřadilo ruské duo ze sestavy, s novináři se nebavil ani Kosticyn. Spekulace tak nakonec přiblížil realitě až Radulov, který uvedl, že mělo jít o porušení týmové večerky a pozdní příchod na hotel. Oba hráči byli podle zámořských médií prý ještě nad ránem před druhým zápasem ve Phoenixu viděni, jak vysedávají v baru.

"Myslím si, že jsme nepřišli zase tak pozdě. Ale už to nechci rozebírat. Vedení učinilo určité kroky, já s tím souhlasím. Je mi to líto, byla to moje chyba. Teď jenom doufám, že to bez nás tým zvládne, a v budoucnu, pokud dostanu šanci hrát, týmu pomohu," uvedl pětadvacetiletý útočník.

Ten spolu s Kosticynem oslabil svou partu v hodně nepříhodnou dobu. Ve druhém kole bojů o Stanley Cup totiž Nashville s Phoenixem prohrává už 0:2 na zápasy a dnes večer potřebuje náskok soupeře nutně stáhnout. Radulov byl přitom se šesti body nejproduktivnějším hráčem Predátorů v play-off, Kosticyn se se čtyřmi body dělí s dalšími spoluhráči v klubovém hodnocení o druhé místo.

Další čtení

Hormuzský průliv podle americké armády uzavřen nebyl

Zahraničí
2. 3. 2026

Konsorcium investorů koupí americkou energetickou firmu AES za 33,4 miliardy USD

Ekonomika
2. 3. 2026
ilustrační foto

Trump tvrdí, že hlavní údery teprve přijdou. Ale prý se postupuje rychleji, než se čekalo

Zahraničí
2. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ