Voráček si nechal narůst vousy, zranění ho nezastaví

1. 10. 2013 19:00
Hokejový útočník Jakub Voráček.
Hokejový útočník Jakub Voráček.

Hokejista Jakub Voráček se vrátil na led a tvrdí, že je připraven naskočit do prvního zápasu nového ročníku zámořské NHL, v němž Philadelphie vyzve Toronto. Opora Flyers utrpěla minulý týden zranění zad, které bylo způsobeno nárazem do brankové konstrukce během předsezónní přípravy proti New Jersey Devils.

Na pondělním tréninku se představil znovu ve velké pohodě. "Poprvé jsem se cítil o něco lépe," pochvaloval si Voráček svůj lepšící zdravotní stav. Po nešťastném zranění je opět v plném vytížení a nepochybuje, že bude připraven k prvnímu utkání nejslavnější hokejové soutěže. "Nemyslím si, že bych nehrál, pokud se budu cítit jako nyní, tak budu k ostrému startu připraven," vzkázal Voráček všem fanouškům. "Uvidíme, co se mnou udělá plná zápasová zátěž," dodal s malými rozpaky.

Rozevlátý útočník je pro americký tým velmi důležitým ofenzivním článkem, společně s Giroudem byli v uplynulé sezoně pro soupeře Flyers největším nebezpečím. I v této sezóně by měl být postrachem pro jejich obránce. Loni vstřelil 22 gólů, v nadcházející sezoně by mohl tuhle statistiku výrazně vylepšit.

Dobrého rozpoložení si všimli i tamní novináři. "Voráček se musí cítit opravdu dobře, protože se opět honosí zanedbanými vousy a dlouhými vlasy, jež si nechává narůst," vyjádřil se místní žurnalista Tim Pallaccio pro webový server csnphilly.com. "Já nikdy nebudu vypadat krásně," smál se Voráček v reakci na něj.

Pondělní trénink Philadelphie byl zaměřen na přesilové hry. Z rozdělení hráčů do speciálních skupinek se dalo vyčíst, že by Voráček měl nastupovat v první lajně. Trenéři na něj budou také sázet, pokud bude zdráv, při početních výhodách. Krom českého reprezentanta by měli tvořit elitní přesilovkové "komando" hráči Claude Giroux, Wayne Simmonds, Scott Hartnell s Kimmo Timonen.

Autor: - mar -Foto: ČTK/AP/Matt Rourke

Další čtení

ilustrační foto

Téměř 300 milionům lidí ve světě hrozí smrt hlady, uvádí zpráva

Zahraničí
17. 5. 2025
Cíl osmapadesátého ročníku pochodu Praha - Prčice, který pořádá Klub českých turistů, 17. května 2025, Vítkovo náměstí, Sedlec-Prčice. Na dálkový pochod vyrazilo přes 24.500 turistů

Na pochod Praha-Prčice dnes vyrazilo 24.500 turistů, více než loni

Domácí
17. 5. 2025
ilustrační foto

Trump oznámil, že bude v pondělí mluvit s Putinem o zastavení války na Ukrajině

Zahraničí
17. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ