MS v Praze a Ostravě bude pískat rekordní počet českých sudích!

17. 3. 2015 17:11
Rozhodčí Pavel Hodek.
Rozhodčí Pavel Hodek.

Na hokejovém mistrovství světa v Praze a Ostravě se představí rekordní počet pěti českých rozhodčích. Jako hlavní budou na květnovém vrcholu sezony rozhodovat Pavel Hodek a Vladimír Šindler, jako čároví se dostali do nominace Vít Lederer, Miroslav Lhotský a Rudolf Tošenovjan. Celkem je na listině pro šampionát 32 sudích - 16 hlavních a 16 čárových.

"Nikdy v historii jsme neměli na mistrovství světa takové zastoupení," uvedl v tiskové zprávě předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje a člen komise rozhodčích Mezinárodní hokejové federace Pavel Halas.

"V minulosti obvykle jezdili na světové šampionáty dva až tři naši rozhodčí, vloni v Minsku byli čtyři, což jsme považovali za maximum možného."

Šindler se už zúčastnil jedenácti světových šampionátů a dvou olympijských turnajů. Má nejvíce zkušeností ze všech sudích, kteří se na turnaji představí. Hodek se naopak může těšit při MS na premiéru.

Spolu s Českem má největší zastoupení mezi nominovanými Švédsko. Po čtyřech rozhodčích je z Finska a Ruska, po třech ze Spojených států amerických a Švýcarska, po dvou z Německa a Slovenska, po jednom z Běloruska, Estonska, Kanady a Norska.

"IIHF vybírá rozhodčí pro mistrovství světa na základě ratingu, vycházejícího z výkonů, které předvádějí při mezistátních nebo mezinárodních zápasech, a přihlíží přitom i k jejich dlouhodobému hodnocení v národních soutěžích," dodal Halas.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Scott Bessent

USA ohlásily nové sankce vůči Íránu, chtějí jej izolovat od světové ekonomiky

Zahraničí
24. 8. 2026
Tomáš Jiřikovský

Jiřikovský v bitcoinové kauze nastínil možnosti spolupráce, zůstává ve vazbě

Domácí
24. 8. 2026
ilustrační foto

Jih Francie zasáhlo tornádo, poničeno je 300 domů, 41 lidí utrpělo zranění

Zahraničí
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ