19.09.2016 23:47 Původní zpráva Aktualizováno 20.09. 02:09

Děkujeme za pozornost u našeho on-line přenosu.

• 62:06

Češi tak po prohře v prodloužení mají na kontě jediný bod, postup ze skupiny A již nebude v jejich rukou.

• 62:06

Je rozhodnuto! Němec Leon Draisaitl se dostal do úniku a přízemní prudkou střelou ukončil zápas v prodloužení. Češi se musí spokojit s jediným bodem.

• 61:32

Sobotka vyzkoušel na druhé straně pozornost Haláka.

• 61:06

Mrázek chytá Gáboríkův pokus.

• 60:01

Začíná pětiminutové prodloužení, hraje se ve třech hráčích na obou stranách.

• 60:00

Končí základní hrací doba. Následovat bude prodloužení.

• 59:55

Halák kryje kotouč po střele po buly.

• 59:44

Poslední šance na zisk tří bodů. Po zakázaném uvolnění se vhazuje v pásmu Evropanů.

• 59:20

Jandačův výběr má v závěru zápasu více ze hry, Evropané ale dobře brání remízu, která se jim po vítězství nad Spojenými státy hodí sama o sobě.

• 57:23

Češi na dlouhou dobu zamkli soupeře v jejich obranném pásmu.

• 56:20

Frolík se řítil na Haláka, ale bohužel mu sjel puk z hokejky.

• 55:41

Halák lapil několikátou šanci českého týmu.

• 54:29

Nebezpečně ale pálí naproti Hansen.

• 54:00

Češi jsou kompletní a připravují se na zteč.

• 53:53

Počet hráčů se na několik vteřin vyrovná, za "katr" míří i Mats Zuccarello.

• 53:30

Češi oslabení zvládají, sami se dostali do úniku.

• 52:00

Voráček se rychle vrátil na led, ale dlouho na něm nepobyl. Hodně naštvaný odchází na trestnou lavici.

• 51:05

Mrázek zapomněl na svůj kiks a dalším skvělým zákrokem zlikvidoval šanci Evropanů.

• 49:55

Voráček dostal zásah pukem do obličeje a s bolestivou grimasou míří na střídačku. Vypadá to, že bude v pořádku.

• 48:31

Je opět vyrovnáno! Jandačův výběr odehrál nejlepší přesilovku zápasu. Po odražení puku od zadního mantinelu se skvěle zorientoval Martin Hanzal a srovnal skóre na 2:2!

• 47:26

Přízemní střela Voráčka se odrazila pouze od Halákovy lapačky. I slovenský gólman zažívá zatím parádní večer.

• 46:24

Češi budou hrát přesilovku. Thomas Vanek pyká za podražení Jakuba Voráčka.

• 45:50

Na žádný velký tlak Čechů jako po první brance Evropy to zatím nevypadá. Tým kombinuje příliš složitě, rychle přichází o kotouč.

• 42:17

Evropa vede 2:1! Češi už byli v pěti na ledě, ale Mrázek si tentokrát vybral slabší chvíli. Střela Matse Zuccarella mu propadla do sítě.

• 41:18

Zbyněk Michálek, Polák a Hanzal padali před Mrázkem do střel. Když už na Josiho zívala odkrytá branka, vytáhl český gólman parádní zákrok lapačkou.

• 40:22

Mrázek opět drží naděje českého týmu.

• 40:06

Michal Jordán zbytečně vyhazuje puk do hlediště, Češi budou hrát minutu a čtyři sekundy ve třech!

• 40:01

Začíná třetí třetina.

• 40:00

Češi první část oslabení zvládli, oba týmy tak odchází do šaten za stavu 1:1. I díky dvěma trefám byla druhá část zápasu o poznání zábavnější.

• 39:10

Stejně jako v případě první třetiny budou i tu druhou dohrávat čeští hokejisté ve čtyřech. Jakub Nakládal odjíždí na trestnou lavici za podražení.

• 37:50

Mrázek skryl střelu Cháry do lapačky, v brankovišti vznikla potyčka, která se ale obejde bez trestů.

• 36:11

Najednou jako kdyby oba týmy zapomněly na dosavadní opatrnost, hraje se stylem nahoru-dolů.

• 33:28

Je to tady, Češi vyrovnávají! Jakub Voráček se dostal k puku, který mu uvolnil Michal Jordán a střelou z pravého kruhu trefil přesně odkrytou část branky.

• 33:11

Po gólu se hra zatraktivnila, o zajímavé momenty nyní není nouze.

• 30:43

Od vyrovnání chyběly centimetry, puk poskakoval v bezprostřední blízkosti brankové čáry.

• 30:05

Češi si koledovali příliš dlouho. Po dalším soupeřově tlaku přišel Petr Mrázek o hůl, mezitím se ale dostal ke střele z úhlu Zdeno Chára a přesně trefil volné místo v brance. Evropané vedou 1:0!

• 28:29

Ehrhoff obral české obránce o puk a opět vyzkoušel pozornost Petra Mrázka.

• 27:10

První tlak Čechů ve druhé třetině, ale opět stejná písnička. Soupeř je o poznání nebezpečnější.

• 25:56

Po bekhendu Paláta se puk objevil jen kousek od odkryté Halákovy branky. Bohužel nikdo ze spoluhráčů nestihl puk dorazit do sítě.

• 24:52

Mrázek si připisuje další těžký zákrok.

• 23:14
  • 23:14

Do úniku se dostal Plekanec, český kapitán ale tvrdou ranou přestřelil branku.

• 22:31

Slovinec Anže Kopitar Mrázka kličkou a jemným zasunutím mezi betony neobalamatil!

• 22:31

Obrovská komplikace! Výběr Evropy pojede trestné střílení, Michal Kempný vyhodil puk z brankoviště rukou!

• 21:47

Češi budou hrát další oslabení, Milan Michálek se provinil krosčekem.

• 21:23

Gáborík po přihrávce zpoza branky pořádně vyprášil betony Mrázka.

• 20:50

Důležitý zákroka Mrázka, u kterého se snažil dorážet jeho spoluhráč z Detroitu Tatar. Od Čechů dostal několik "výchovných" ran.

• 20:01

Startuje druhé dějství utkání, Češi nadále čelí přesilovce soupeře.

• 20:00

Končí první, nepříliš atraktivní třetina. V brance se musel více ohánět Petr Mrázek, Výběr Evropy měl lehce herně navrch.

• 19:46

Na trestnou lavici odchází faulující Michal Kempný. Provinil se nedovoleným bráněním.

• 18:43

Výborná kombinace Evropanů skončila střelou Zdena Cháry. Tu Mrázek vyráží špičkou hole do hlediště.

• 18:08

Mrázek opět spolehlivý, střelu Sekery skryl ve své výstroji.

• 16:40

Roman Josi nebezpečně vybruslil před Mrázka, Evropané mají aktuálně více ze hry.

• 15:59

Češi mají potíže s rozehrávkou, soupeř toho využívá a Mrázek raději skrývá puk pod lapačkou.

• 13:22

Zase nic. Ani třetí přesilovka v utkání gól nepřinesla.

• 12:24

Výběr Evropy vyhazuje, první polovina přesilovky velkou šanci nepřinesla.

• 11:22

Přichází ale další šance, za zdržování hry odchází na trestnou obrovitý bek Zdeno Chára.

• 09:01

Ani česká přesilovka skóre nezměnila.

• 07:59

Nebezpečné nahození Šustra likviduje slovenský brankář Halák.

• 07:28

První zajímavá akce Plekance s Voráčkem gólem nekončí, puk je ve středním pásmu.

• 07:01

Po solidní české šanci přichází první přesilová hra. Nedovoleným zákrokem z týmu soupeře se provinil Mark Streit.

• 05:48

Češi poprvé udrželi puk delší dobu ve třetině soupeře, ovšem bez kýženého efektu.

• 04:31

Probouzí se i čeští fanoušci v hledišti Air Canada Centre.

• 03:45

Halák si připsal první zákrok, po střele Kempného se před branku sápal Michálek s Hanzalem.

• 03:03

Češi jsou kompletní, přesilovka končí kotoučem v lapačce Mrázka.

• 02:53

Petr Mrázek si poradil se střelami slovenských útočníků Gáboríka a Hossy.

• 01:40

První velkoiu šanci mají na svědomí Češi, v dobré příležitosti minul Michálek.

• 01:03

Jakub Voráček posílá tým do oslabení.

• 00:01

Utkání právě začalo!

• Dohrála hymna České republiky, druhá se kvůli různorodosti národů v kádru soupeře nekoná.

• Čeští hokejisté už jsou na ledě po strop zaplněné torontské arény. Utkání začne za pár okamžiků.

• Největší zastoupení v kádru Evropy mají Slováci, kteří výrazně napomohli k úvodní výhře 3:0 nad Američany. O góly se postarali Slovák Marián Gáborík, Leon Draisaitl z Německa a Francouz Pierre Bellamare.

• Výběr Evropy není radno podceňovat. Opřít se může o plejádu kvalitních hráčů. Dočíst se o nich můžete zde:

• Po prohře 0:6 s Kanadou vypadl ze sestavy útočník Radek Faksa. Český trenér po nepodařeném utkání zamíchal sestavou, chytat by měl navíc Petr Mrázek.

Předpokládaná sestava ČR: Mrázek - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán - J. Voráček, Plekanec, Palát - Pastrňák, Hanzal, M. Michálek - Hemský, Sobotka, Červenka - Birner, Jaškin, Michael Frolík

• Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu z druhého utkání České republiky na hokejovém Světovém poháru. Tým trenéra Josefa Jandače vyzve Výběr Evropy.

Autor: - tab -, ČTK