Růžičkovi se omlouvají hráči z NHL. Počítal jsem tím, tvrdí

24. 4. 2014 18:30
Vladimír Růžička.
Vladimír Růžička.

Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička je smířený s tím, že na mistrovství světa v Minsku bude mít v kádru jen minimum hráčů z NHL. Stejně jako před čtyřmi lety se již řada hokejistů z různých důvodů omluvila. Svůj start zatím potvrdil jen útočník Jiří Hudler z Calgary, který se k týmu připojí příští týden.

"Po olympiádách je to pořád stejné. Dalo se to čekat. Pro všechny je to stejné, i další země jsou na tom podobně," řekl Růžička v Basileji, kde reprezentace absolvuje dvě přípravná utkání s domácím Švýcarskem. "Uvidíme, jak to dopadne. Ještě se vyvíjí situace kolem hráčů z prvního kola," poukázal na boje ve Stanleyově poháru, kde proti sobě hraje několik týmů, jejichž hráči svůj start přislíbili.

Celkem s nadhledem bere Růžička časté dotazy novinářů, jak se situace vyvíjí. "Nikdo jiný se neptá, co je nového," pousmál se. "Nového nebude nic. Řekl jsem to už na začátku, že je sice fajn, že hráči přislíbí start, ale pak se to vyvíjí jinak," poukázal na fakt, že s řadou omluvenek počítá od začátku.

Podobnou situaci zažil v roce 2010, kdy se omluvily více než dvě desítky hráčů. Do Německa nakonec jelo jen pět hráčů z NHL, mezi kterými byla dvojice brankářů Tomáš Vokoun a Ondřej Pavelec. Tehdejší situaci ale Růžičkovi stávající kádr, v němž je řada mezinárodně nezkušených hráčů, ještě nepřipomíná.

"Není tady Jarda (Jágr). Až přijede, pokud přijede, tak to možná připomene," rozesmál se Růžička, který stále čeká na rozhodnutí hvězdy New Jersey. Nejpozději na konci Švédských hokejových her příští týden chce mít o nominaci jasno. "Tam to rozstřelíme," řekl kouč. V neděli 4. května chce po návratu ze Stockholmu oznámit konečné složení týmu pro MS.

Autor: ČTK

Další čtení

Mírový plán zatím není hotov, Ukrajina neuzná Donbas za ruský, řekl Zelenskyj

Zahraničí
16. 12. 2025

Výstava v Národním technickém muzeu připomene 130. výročí založení Škoda Auto

Domácí
16. 12. 2025

Před 250 lety se narodila anglická spisovatelka Jane Austenová

Zahraničí
16. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV