Sánchez po osmi letech znovu olympijským vítezem

Sport
6. 8. 2012 22:12
Felix Sánchez.
Felix Sánchez.

Felix Sánchez se stal podruhé olympijským vítězem v běhu na 400 m překážek. Londýnské zlato senzačně přidal k osm let starému aténskému triumfu, navíc v naprosto totožném čase jako tehdy 47,63. Čtyřiatřicetiletý Dominikánec startoval na čtvrté olympiádě, přičemž na té předchozí nepostoupil ani z rozběhů, při premiéře v Sydney vypadl v semifinále.

V Londýně Sánchez ubral téměř sekundu ze svého dosavadního letošního maxima a zvítězil před Američanem Michaelem Tinsleym a dosavadním lídrem tabulek a vicemistrem světa Portorikáncem Javierem Culsonem.

Běloruská koulařka Naděžda Ostapčuková čtyřikrát překonala 21 metrů a po bronzu z Pekingu tentokrát suverénně získala zlatou medaili. Jednatřicetiletá vrhačka zvítězila výkonem 21,36 metru s náskokem 66 centimetrů před obhájkyní prvenství a mistryní světa Valerií Adamsovou z Nového Zélandu.

Bronz si osobním rekordem 20,48 z poslední série zajistila Jevgenia Kolodková z Ruska, jež ze stupňů vítězů odsunula Číňanku Li-ťiao Kung.

Závod na 3000 metrů překážek zná zatím na olympiádách jen ruské vítězky. Na triumf Gulnary Galkinové při premiéře disciplíny v Pekingu navázala Julija Zaripovová.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Fotbalové MS láme rekordy: více týmů, 104 zápasů a nejdražší vstupenky v historii

Sport
26. 5. 2026

Češi podlehli na MS Norsku 1:4, Seveřané si po 14 letech zahrají čtvrtfinále

Sport
25. 5. 2026
Hráči SK Slavia Praha oslavují společně s fanoušky zisk mistrovského titulu.

Na oslavu titulu přišlo téměř 10 tisíc fanoušků, zazpívaly Vondráčková a Sandra

Sport
24. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ