Mlha v Harrachově: létalo se jen jedno tréninkové kolo
17.01.2008 13:41
Jen jedno tréninkové kolo ze tří plánovaných se ve čtvrtek uskutečnilo v Harrachově, dějišti dvou víkendových závodů Světového poháru v letech na lyžích. Na mamutím můstku nebyl problémem očekávaný vítr, ale špatná viditelnost kvůli mlze.
Z třiceti skokanů doletěl nejdál vedoucí muž průběžného pořadí letošního ročníku Světového poháru Thomas Morgernstern z Rakouska. Ten přistál na značce 213,5 metru a o jediný metr zaostal za rekordem můstku, který drží od roku 2002 Fin Matti Hautamäki.
ČTĚTE TAKÉ: V Harrachově se těší na rekordy. Dovolí to počasí?
Z Čechů byl nejlepší Borek Sedlák, který o půl metru překonal hranici 180 metrů a byl klasifikován na jedenáctém místě. Roman Koudelka, pro kterého byl čtvrteční skok prvním letem v kariéře, doplachtil na 179,5 metru a byl třináctý.
Antonín Hájek předvedl 177 metry patnáctý nejlepší výkon, Lukáš Hlava byl šestnáctý (175,5), Jan Matura jednadvacátý (166,5) a Martin Cikl skončil o místo za ním za let dlouhý 164 metrů.
Organizátoři se obávají nepřízně počasí, neboť vedle srážek se o víkendu očekává i vítr.
Foto: ČTK












