Kornfeil mění stáj, pojede za elitní Calvo

Sport
11. 11. 2013 09:38
Motocyklový závodník Jakub Kornfeil na archivním snímku.
Motocyklový závodník Jakub Kornfeil na archivním snímku.

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil mění stáj. V příští sezoně bude v šampionátu Moto3 jezdit za elitní Team Calvo, v jehož barvách se letos stal mistrem světa Španěl Maverick Viňales. Dvacetiletý Kornfeil v této sezoně závodil za RW Racing GP a dokončil ji na jedenáctém místě, tedy nejlépe v dosavadní kariéře. Přesto nebyl s konečným umístěním spokojený, protože neudržel postavení v elitní desítce.

Se španělským týmem Kornfeil podepsal v neděli v dějišti závěrečného závodu sezony ve Valencii roční smlouvu.

"Kdyby mně ještě před začátkem této sezony někdo řekl, že pojedu u Calva, nevěřil bych tomu," uvedl Kornfeil na svém webu. "Znamená to velký závazek. Zázemím, technikou a personálním obsazením se posouváme na opravdu nejvyšší úroveň nejnižší kategorie."

Kornfeil bude mít k dispozici stroj KTM se špičkovým zázemím. "Jsem na celé tohle dobrodružství moc zvědavý. Hlavně na KTM a jejich rám," dodal Kornfeil.

Česká republika bude mít v Moto3 v příštím roce dva české jezdce a i nováček Karel Hanika získal angažmá v elitní stáji. Letošní mistr Evropy Moto3 a vítěz seriálu nadějí Red Bull Rookies Cupu se stal jezdcem týmu KTM Ajo, za který do poslední Velké ceny bojoval o titul s Viňalesem jeho krajan Luis Salom. Obě španělské hvězdy pro příští rok přestoupily do Moto2.

Další čtení

ilustrační obrázek

Zlatý gól ve 71. minutě: Finové ukradli Švýcarům sen na domácím ledě

Sport
1. 6. 2026
ilustrační obrázek

Fotbalové MS láme rekordy: více týmů, 104 zápasů a nejdražší vstupenky v historii

Sport
26. 5. 2026

Češi podlehli na MS Norsku 1:4, Seveřané si po 14 letech zahrají čtvrtfinále

Sport
25. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ