Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v pátečních trénincích na Velkou cenu Španělska ve třídě Moto3 pátý čas. Na okruhu v Jerezu, kde se během dne vyšplhaly teploty přes 30 stupňů Celsia, byl se svým strojem KTM rychlejší v prvním ranním tréninku, v němž byl třetí. Ve druhém tréninku už se Kornfeil nezlepšil. Nejlepší čas zajel Isaac Viňales, český jezdec za Španělem zaostal o 455 tisícin sekundy.
V královské kubatuře MotoGP obsadil Karel Abraham v úvodním volném tréninku 20. místo. Za nejrychlejším Aleixem Espargarem zaostal o 2,221 sekundy.
Nováček v seriálu mistrovství světa Karel Hanika do ranního tréninku Moto3 kvůli problémům s motorem nezasáhl, ve druhém pak zajel 28. čas. V celkovém hodnocení to znamenalo 30. příčku se ztrátou 2,304 sekundy na Viňalese.