Víš, kdo já jsem?! Internet brečí smíchy nad trapasem Šlechtové

Sport
9. 8. 2017 11:46
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a závodník Valentino Rossi.
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a závodník Valentino Rossi.

Česká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová způsobila na Velké ceně ČR v Brně mezinárodní ostudu. Nešlo o politický průšvih. Šlechtová totiž těsně před startem závodu rušila italskou motocyklovou modlu Valentina Rossiho, až ji musel odstrčit. Teď se jejímu chování směje celý internet.

Ministryně za ANO na startovním roštu dožadovala fotografie s hvězdným Italem se slovy: "Pusťte mě. Víte, kdo já jsem?" Přes členy realizačního týmu Valentina Rossiho se drala tak vehementně, že ji sám závodník musel jednou rukou odstrčit.

Na hlavu Šlechtové se okamžitě po odhalení trapasu snesla vlna kritiky. Sama ministryně označila celou kauzu za nešťastnou shodu okolností. "Chtěla jsem jen Rossimu, podobně jako ostatním, popřát před startem hodně štěstí. V tom hluku se nikdo neslyšel, nebylo rozumět, a tak to asi vypadalo, že jsem neodbytná fanynka," vysvětlovala.

Jenže čeští, a hlavně italští fanoušci vidí všechno jinak. Internet doslova zaplavily reakce na podivné vystupování přední české političky. Zatímco Italové se rozčilují, české komentáře jsou plné humoru. Stejně tak i grafické kompiláty. Internet se zkrátka baví.

Ministryně Šlechtová jako Fifinka ze Čtyřlístku snažící se chytit motorkáře a udělat si s ním "selfíčko".

Ještě dál jde populární grafik a umělec, který si přezdívá TMBK. Ten znázorňuje Šlechtovou jako fanatickou fanynku snažící se chytit italskou motocyklovou superstar.

Ve světě ještě Karlu Šlechtovou neznají, Valentino Rossi už měl tu čest.

Se svou do mlýna přispěl i falešný Karel Schwarzenberg.

Odkaz na šéfa Šlechtové představil novinář Jaroslav Kmenta.

Ale ostré žertíky šly ještě trochu dál.

V úterý večer vyhrála zlatou medaili na MS oštěpařka Barbora Špotáková. Ani potom nepřestala být Šlechtová terčem internetových vtípků. Spíš naopak.

Do ministryně za konkurenční stranu si "ve stylu" Andreje Babiše rýpla ODS.

Je to všechno kampaň, lži, kecy, účelovka a ten Rossi na ni měl zadání. https://t.co/yivfpMk6c4

Autor: - szb - Foto: ČTK , Robert Stary, Šálek Václav

Další čtení

Slavnostní zahájení 23. ročníku Olympiády dětí a mládeže. Hokejista Roman Červenka zapálil olympijský oheň.

Ceremoniál se zapálením ohně zahájil v Praze Olympiádu dětí a mládeže

Sport
21. 6. 2026
Jezdec kategorie Moto2 Filip Salač

Dramata na Masarykově okruhu: Salač na bedně, premiérová výhra pro Danishe

Sport
21. 6. 2026
Utkání mistrovství světa ve fotbale Česko - Jihoafrická republika

Fanoušci v akci: Podívejte se na exkluzivní snímky z utkání Česko – Jihoafrická republika

Sport
21. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ