Atletika
Oštěpař Frydrych jede na bronzové vlně, uspěli na mítinku v Thumu

Oštěpař Petr Frydrych obsadil při prvním startu po zisku bronzové medaile na mistrovství světa třetí místo na vrhačském mítinku v německém Thumu, kde hodil 81,11 metru. Zvítězil... více

Bývalý atlet Frankie Fredericks.

Korupční jednání
Fredericks musí pryč z atletiky, IAAF zrušila jeho odvolání

Disciplinární komise Mezinárodní atletické federace potvrdila trest pro bývalého namibijského sprintera a člena vedení IAAF Frankieho Frederickse. Ten byl v... více

hendikepovaný atlet Oscar Pistorius proslul svým startem na olympijských hrách mezi zdravými soupeři. Nyní si odpykává trest za vraždu své přítelkyně (ilustrační foto).

Odsouzený atlet
Pistorius byl puštěn z vězení, aby se mohl zúčastnit pohřbu

Handicapovaný jihoafrický atlet Oscar Pistorius, který si odpykává šestiletý trest za vraždu přítelkyně, byl na několik hodin propuštěn z vězení, aby se mohl... více

Bývalý oštěpař a současný trenér českýcm medailistů Jan Železný.

Trenérova pýcha
Úplně jiné medaile. Jsem na ně hrdý víc, přiznává Jan Železný

Trojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Jan Železný rozšířil svou sbírku jedenácti medailí z velkých mezinárodních akcí z aktivní kariéry o... více

Nepřehlédněte

Vítězní Ševci
Máme problémy s prvními poločasy, je jasné zlínskému Jiráčkovi

Zlínský fotbalista Petr Jiráček.

Fotbalista Petr Jiráček vidí po úvodních čtyřech kolech nového ligového ročníku současnou slabinu... více

Kalamita
Bouře řádily na jihu Čech, škody vyšplhaly do milionů

Ilustrační foto.

Silné bouře, před kterými varovali meteorologové, řádily v noci na sobotu hlavně na jihu Čech. Bez... více

Hospitalizace v Británii
Prezident Nigérie se po tříměsíční léčbě vrátil domů

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari po příletu do vlasti.

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari se po tříměsíční léčbě v Británii vrátil do vlasti. V... více

Trio, které to společně dokázalo. Zleva Petr Frydrych, Jan Železný a Jakub Vadlejch.

Dvě medaile
Úspěšní oštěpaři děkují Železnému: Věřil nám celou dobu

14.08. 15:43

Ziskem první medaile na velké mezinárodní akci se chtějí oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych odrazit k dalším úspěchům. Oba díky osobním rekordům v sobotu... více

Nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

Atletická legenda
Comeback se nechystá. Nevrátím se, potvrdil končící král Bolt

14.08. 13:49

Usain Bolt si je jistý, že si na rozdíl od některých jiných slavných sportovců nerozmyslí konec kariéry a po ohlášeném odchodu se nevrátí. Jamajský sprinter to... více

Hvězda světové atletiky Mohamed Farah.

Z dráhy na silnici
Hvězdný Farah se mění: Mo skončil, už jsem zase Mohamed

14.08. 13:25

Po ukončení kariéry na dráze se chce britský běžec Mo Farah vrátit k rodnému jménu. Šestinásobný mistr světa a čtyřnásobný olympijský vítěz na závěr... více

Prémie si rozdělí celkem osm českých atletů (ilustrační foto).

Finanční bonusy
Atleti si na MS díky prémiím vydělali tři a půl milionu korun

14.08. 05:00

Čeští atleti si vedle tří medailí přivezou z mistrovství světa v Londýně 158 tisíc dolarů, tedy 3,5 milionu korun, za prémie od Mezinárodní atletické federace.... více

Holuša mocně finišoval. Nakonec obsadil páté místo

Atletický šampionát
Mocný finiš nestačil. Holuša v životním závodě skončil pátý

13.08. 21:52 Aktualizováno 13.08. 22:14

Český mílař Jakub Holuša doběhl na mistrovství světa v Londýně ve svém prvním velkém finále na 1500 m na pátém místě. Dvojnásobný triumf slaví Keňané, vyhrál... více

Výškařka Inika McPhersonová na mistrovství světa v Londýně.

Soupeřka Hrubé
Výškařka působí na diváky jako UFO. Proč se nechala tetovat?

13.08. 15:14 Původní zpráva

Fanoušci atletiky, kteří v sobotu večer podporovali Michaelu Hrubou ve skoku do výšky, museli být překvapeni. Mezi závodnicemi se objevila Inika McPhersonová a... více

Světový rekordman Francouz Yohann Diniz v závodě chodců na padesát kilometrů.

Chůze
Diniz vyhrál "o parník", Drahotová dvacítku nedokončila

13.08. 13:06 Aktualizováno 13.08. 17:06

Inés Henriquesová z Portugalska při premiéře chodeckého maratonu na mistrovství světa vylepšila v Londýně vlastní světový rekord časem 4:05:56. Závod mužů na... více

Vytrvalec Mo Farah dobíhá ve svém posledním závodě na pět tisíc metrů jako druhý.

MS v Londýně
Farah se s dráhou rozloučil stříbrem, teď ho čeká další výzva

13.08. 11:11

Britský vytrvalec Mo Farah svůj poslední velký závod na dráze prohrál a jeho šestiletá vláda skončila v sobotu v Londýně stříbrem. Na rozdíl od Usaina Bolta... více

Usain Bolt ve štafetě do cíle nedoběhl.

Krutý konec
Takhle to být nemělo, Bolt si zasloužil jiné loučení

13.08. 06:30 Poznámka

Všechno měl dokonale naplánované. Na loňské olympiádě v Rio de Janeiru jamajský sprinter Usain Bolt zase získal tři zlaté medaile a mohl odejít na naprostém... více

Usainu Boltovi londýnské loučení příliš nevyšlo.

Loučení legendy
Bolt se při finiši zranil, zlato ve štafetě slaví domácí Britové

12.08. 23:12

Usain Bolt poslední velký závod kariéry kvůli zranění nedoběhl. V polovině cílové rovinky stačil jeden špatný krok a fenomenální sprinter z londýnské dráhy... více

Jakub Vadlejch (na snímku) skončil v osobním rekordu druhý, český úspěch podtrhl bronzem Petr Frydrych.

Mistrovství světa
Oštěpařská fantazie: Vadlejch i Frydrych mají medaile

12.08. 22:29 Aktualizováno 12.08. 00:27

Oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych si ve finále MS v Londýně vylepšili osobní rekordy a po zlatu Barbory Špotákové získali v královské české disciplíně... více

Mo Farah se s kariérou rozloučil druhým místem.

MS v atletice
Král Farah v posledním závodě padl, slaví Etiopan Edris

12.08. 21:32 Aktualizováno 12.08. 22:25

Muktar Edris z Etiopie překazil zlaté loučení Britovi Mo Farahovi, když dnes na šampionátu v Londýně vyhrál běh na 5000 m časem 13:32,79. Šestinásobný mistr... více

Český běžec Jakub Holuša se raduje z postupu do finálového běhu na MS v Londýně.

Může se stát cokoliv. Vzpomeňme na Rio, říká Holuša

12.08. 14:07 Původní zpráva

UVNITŘ VIDEO: Jakub Holuša vyšperkoval svůj životní závod, jak nazval semifinálovou patnáctistovku na mistrovství světa v Londýně. Nejenže se mu podařilo... více

Adam Sebastian Helcelet při běhu na 110 metrů překážek.

Desetiboj
Helcelet poskočil do desítky: Tohle jsem nečekal, hrozná radost

12.08. 11:50 Aktualizováno 12.08. 23:40

Mistrem světa v desetiboji se v Londýně stal podle očekávání Francouz Kévin Mayer výkonem 8768 bodů. Adam Sebastian Helcelet si dnes vedl mnohem lépe než v... více

Dálkařka Brittney Reesová slaví vítězství na MS.

Dálkařka Reesová má čtvrté zlato, stříbro získala Ruska Klišinová

11.08. 21:56

Americká dálkařka Brittney Reeseová získala v Londýně už čtvrté zlato na mistrovství světa, což v této disciplíně dokázal jen Kubánec Iván Pedroso. Reeseová... více

Jakub Holuša v semifinálovém rozběhu.

Skvělý Holuša! Český atlet ovládl semifinále a poběží si pro medaili

11.08. 21:43

Jakub Holuša v Londýně skvěle takticky zvládl semifinálový běh na 1500 metrů, vyhrál ho v čase 3:38,05 a poprvé v kariéře postoupil do velkého finále. V neděli... více

Bývalý oštěpař a současný atletický trenér Jan Železný.

Atletické MS
Železný před finále oštěpu: Na medaili bude potřeba tak 88 metrů

11.08. 18:33

Světový rekordman Jan Železný věří, že jeho svěřenci Jakub Vadlejch a Petr Frydrych mohou v sobotním finále oštěpařů na mistrovství světa v Londýně předvést... více

Zuzana Hejnová se musí vyrovnat s nepříliš profesionálními reakcemi svého bývalého trenéra.

Čtvrté místo
Bývalý trenér rýpe do Hejnové: Vítej na zemi, teď nemáš nic

11.08. 16:17 Původní zpráva

Odchod české reprezentantky nesl těžce. Od té doby německý kouč Frank Balzer dští síru po každém neúspěchu Zuzany Hejnové. Nezapomněl si rýpnout ani po čtvrtém... více

Adam Sebastian Helcelet neprožívá ideální desetiboj na mistrovství světa v Londýně. Soutěž zahájil stovkou za 11,28 sekundy a nevyšel mu ani skok do dálky.

Desetiboj na MS
Helceletovo trápení. Po třech disciplínách je na MS až dvacátý

11.08. 14:15 Aktualizováno 11.08. 20:24

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet se na mistrovství světa v Londýně posunul po třetí disciplíně na 23. místo. Koulí vrhl 14,57, a třebaže umí téměř o metr... více

Trápení oštěpaře
Veselý odpískal sezonu. "Mám koleno jako děťátko"

11.08. 11:52

Oštěpař Vítězslav Veselý neúspěšnou kvalifikací na mistrovství světa uzavřel letošní sezonu, ve které marně čekal na vydařený hod. Chce dát kompletně do... více

Zuzana Hejnová na mistrovství světa v Londýně.

Tušila jsem to, nechala jsem se strhnout, smutnila Hejnová

11.08. 05:30

Její sezona se sice nevyvíjela optimálně, ale přímo na mistrovství světa v Londýně si překážkářka Zuzana Hejnová vůbec nepřipouštěla, že by odjela domů s... více