Bolt trénuje na Copacabaně, vrátí se na začátku srpna

21. 7. 2014 10:44
Jamajský sprinter Usain Bolt přidal do svého letošního plánu exhibiční závod na slavné pláži Copacabana v Riu de Janeiro.
Jamajský sprinter Usain Bolt přidal do svého letošního plánu exhibiční závod na slavné pláži Copacabana v Riu de Janeiro.

Jamajský sprinter Usain Bolt přidal do svého letošního plánu exhibiční závod na slavné pláži Copacabana v Riu de Janeiro. Loni v březnu si tam šestinásobný olympijský vítěz zaběhl na speciálně položené dráze závod na 150 metrů, tentokrát ho 17. srpna čeká stovka.

Bolt, jenž se kvůli velkému tréninkovému manku způsobenému zraněním nohy odhlásil ze všech dosavadních mítinků včetně Zlaté tretry v Ostravě, o tom informoval na svém webu. Jeho závodní program pro letošní rok tak obsahuje čtyři body: na Hrách Britského společenství v Glasgowě by na začátku srpna měl běžet štafetu na 4x100 m, v závěru srpna ho pak čeká mítink ve Varšavě a Diamantová liga v Curychu.

Slavný sedmadvacetiletý Jamajčan se tak zřejmě vyhne střetnutí s nejrychlejším mužem sezony Američanem Justinem Gatlinem, který vede světové tabulky výkonem 9,80 sekundy.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

USA přeruší obchod se Španělskem, odmítá se zapojit do útoků na Írán, řekl Trump

Zahraničí
4. 3. 2026
ruský LNG tanker, ilustrační foto

Ve Středozemním moři hoří ruský LNG tanker

Zahraničí
3. 3. 2026

Armádní repatriační letouny se znovu vrátí pro české občany, řekl Macinka

Domácí
3. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ