Český souboj v Evropě. Ostrava se utká s Brnem ve Vyzývacím poháru

Sport
11. 1. 2017 20:30
Volejbalistky Brna i Ostravy zvládly první kolo Vyzývacího poháru a zahrají si proti sobě.
Volejbalistky Brna i Ostravy zvládly první kolo Vyzývacího poháru a zahrají si proti sobě.

Ve druhém kole Vyzývacího poháru volejbalistek na sebe narazí týmy TJ Ostrava a KP Brno. Ostrava porazila i v domácí odvetě chorvatskou Poreč 3:0, brněnské hráčky vyhrály 3:1 ve Vídni nad domácím týmem Post Niederösterreich, který vede bývalý trenér české reprezentace Jiří Šiller.

Ostravské svěřenkyně současného kouče národního týmu Zdeňka Pommera zvládly dvojzápas s Porečí bez problémů. Pouze v závěrečném třetím setu polevily, drama v koncovce ale nepřipustily. Oporami vítězek byly Kamila Součková, Iva Namchmilnerová a Klára Faltínová.

Brňanky před měsícem zdolaly doma rakouský celek 3:0, ve středu ve Vídni nezvládly koncovku prvního setu (26:28), ale zaváhání rychle napravily. Vyřadily tak mimo jiné české krajanky Simonu Janečkovou a libero Šárku Melichárkovou. Královo Pole těžilo hlavně z produktivity Eriky Salanciové (18 bodů) a Venduly Měrkové (13).

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025
ilustrační foto

Nejdelší zápas tenisové historie trval přes 11 hodin

Sport
23. 6. 2025
Petra Kvitová

Kvitová letos ukončí tenisovou kariéru, rozloučí se na US Open

Sport
19. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ