Čeští střelci zklamali. Kostelecký i Lipták neprošli do bojů o medaile

Sport
17. 6. 2015 11:14
Střelec David Kostelecký nepostoupil na Evropských hrách v Baku do bojů o medaile v trapu.
Střelec David Kostelecký nepostoupil na Evropských hrách v Baku do bojů o medaile v trapu.

Střelec David Kostelecký nepostoupil na Evropských hrách v Baku do bojů o medaile v trapu. Jedinému olympijskému vítězi v české výpravě unikla účast v semifinále v závěru kvalifikace. V dnešních dvou kolech minul vždy dvě rány.

"Bylo to náročné. V úterý to bylo lepší, dnes se podmínky zhoršily. Čekali jsme, že výsledky budou horší a díky tomu bude možné se do finále dostat na nižší výsledek. Myslel jsem si ale, že to zvládnu lépe," řekl Kostelecký, který nakonec trefil 119 ze 125 terčů.

Mezi šestici nejlepších v trapu neprošel ani druhý Čech Jiří Lipták, jenž minul ještě o dva terče více. "První den nebyl výsledek zase tak špatný, chtělo to potvrdit, ustát to a probojovat se do bojů o medaile. Bohužel to nevyšlo. Konečný nástřel 117 je zklamání," uvedl Lipták.

Šampion z Pekingu Kostelecký ještě v posledním pátém kole držel naději na semifinále, poslední dvě rány ale pokazil, ostatní soupeři naopak zastříleli lépe. V konečném pořadí tak obsadí 17. místo, Lipták skončil dvaadvacátý.

Ve vzduchové pistoli byl postup do osmičlenného finále nad síly osmnáctileté Terezy Přibáňové, v kvalifikaci byla osmnáctá. Stejné místo obsadil mezi muži Jindřich Dubový, jenž tak v bojích o medaile také chyběl.

"Spokojený nejsem, ambice jsem měl větší. Mám ale problémy ve střelecké technice, které jsem potřeboval vyřešit a očividně se to nepovedlo. Udělal jsem moc chyb, za které jsem draho zaplatil," řekl Dubový, kterého ještě v Baku čekají dva starty.

Do osmifinále prošla stolní tenistka Renata Štrbíková po výhře 4:2 nad Španělkou čínského původu Šen Jen-fej. Naopak zkušená Iveta Vacenovská ve 2. kole podlehla v sedmi setech Španělce Galii Dvorakové.

Vítězně zahájily turnaj plážových volejbalistů oba české páry Robert Kufa s Janem Dumkem i Přemysl Kubala s Janem Hadravou. V akci z českého týmu dnes budou ještě jejich kolegyně a boxer Vít Král ve váze do 75 kg.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Hokejisté titul na MS neobhájí, ve čtvrtfinále podlehli domácím Švédům 2:5

Sport
22. 5. 2025
ilustrační foto

Zlom ve sportu? V Las Vegas budou první „dopingové hry“

Sport
22. 5. 2025
Hala Jyske Bank Boxen, kde se hrají utkání skupiny B mistrovství světa v hokeji, 20. května 2025, Herning, Dánsko.

Bookmakeři přijali na hokej sázky přes dvě miliardy. Nejvyšší za 1,5 milionu

Sport
Aktualizováno: 22. 5. 2025 01:59

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ