Pomohlo hecování Soukalové? Suverénní Koukal jde dál

Sport
24. 6. 2015 08:52
Badmintonista Petr Koukal vyhrál i třetí zápas v základní skupině na Evropských hrách v Baku a do čtvrtečního osmifinále postoupil z prvního místa.
Badmintonista Petr Koukal vyhrál i třetí zápas v základní skupině na Evropských hrách v Baku a do čtvrtečního osmifinále postoupil z prvního místa.

Badmintonista Petr Koukal vyhrál i třetí zápas v základní skupině na Evropských hrách v Baku a do čtvrtečního osmifinále postoupil z prvního místa. Devětadvacetiletý český reprezentant dnes porazil Švýcara Mathiase Bonnyho 2:0 na sety.

"Zatím velká spokojenost. Cílem byl postup z prvního místa a zajištění si co nejlepšího losu do vyřazovací části. S prvními dvěma zápasy jsem velmi spokojen, jen mi trochu utekl začátek druhého," řekl Koukal novinářům.

Rozhodla jsem se veřejně motivovat mého přítele Petra na Evropských hrách v Baku: Sledujte jak si Petr Koukal vede na www.olympic.cz/bakuFanděte Český olympijský tým! A díky Jitce Landové, že mi to pomohla natočit :)

Posted by Gabriela Soukalova on 23. červen 2015

S dnešním výkonem už tolik spokojený nebyl. "Cítil jsem se trochu zpomalený od začátku do konce. Nefungovaly mi některé údery, ale bylo to i tím, že to byl nejslabší soupeř ve skupině a zároveň tam nebyly žádné nervy. Zápas jsem si chtěl spíše užít. Paradoxně jsem ale lépe hrál zápasy, kde jsem cítil trochu stres," dodal Koukal.

Svůj třetí zápas v základní skupině vyhrála i česká badmintonistka Kristína Gavnholt. Slovenku Janu Čižnárovou přehrála 2:0 a stejně jako Koukal míří do osmifinále z prvního místa.

Deblový badmintonový pár Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou závěrečný duel ve skupině prohrály. Nestačily na španělskou dvojici Laura Molinová, Haidee Ojedová a do čtvrtfinále neprošly. Stejně dopadli i Pavel Florián s Ondřejem Kopřivou, kteří nestačili na Iry Joshuu a Sama Mageeovy a také v Baku končí.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Mike Tyson: Sportovní génius, nebo problémový bouřlivák?

Sport
29. 6. 2026

Startuje tenisový Wimbledon, Češky se v něm pokusí potvrdit současnou formu

Sport
28. 6. 2026
Argentinec Lionel Messi po vstřelení třetího gólu svého týmu z přímého kopu během fotbalového zápasu skupiny J mistrovství světa proti Jordánsku

Argentina prošla skupinou bez ztráty, Messi opět vylepšil historické statistiky

Sport
28. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ