Závadové se nepodařilo obhájit bronz, v polohovce skončila čtvrtá

Sport
18. 8. 2014 19:23
Barboře Závadové se nepodařilo na mistrovství Evropy obhájit bronzovou medaili z polohového závodu na 400 metrů, skončila čtvrtá.
Barboře Závadové se nepodařilo na mistrovství Evropy obhájit bronzovou medaili z polohového závodu na 400 metrů, skončila čtvrtá.

Barboře Závadové se nepodařilo na mistrovství Evropy obhájit bronzovou medaili z polohového závodu na 400 metrů, na šampionátu v Berlíně skončila čtvrtá v čase 4:37,82 minuty. Od stupňů vítězů ji dělily více než tři sekundy. Kraulař Jan Micka obsadil ve finále čtyřstovky sedmé místo.

Jednadvacetiletá Závadová prošla z dopoledních rozplaveb do finále třetím časem a patřila k adeptkám na medaili, ale ty si rozebraly vítězná Maďarka Katinka Hosszúová, Španělka Mireia Belmonteová a Aimee Willmottová z Anglie.

Trojnásobná mistryně světa Hosszúová, jež chce v Berlíně startovat v deseti individuálních závodech a jedné štafetě, vyhrála v čase 4:31,03. Závadová oproti rozplavbě rovnou vteřinu ubrala, už před finále však avizovala, že maximálně spokojená bude s pátým místem.

Devatenáctiletý Micka doplaval na 400 m volný způsob sedmý za 3:48,57. Už postup do finále byl pro něj životním úspěchem mezi seniory, v bojích o medaile za sebou nechal bývalého medailistu z mistrovství světa Maďara Gerga Kise. Zlato získal Srb Velimir Stjepanovič výkonem 3:45,66.

Micka v dopoledních rozplavbách dosáhl pátého času (3:49,10), z něhož ve finále ubral půl sekundy. Za svým osobním a zároveň českým rekordem z loňského juniorského MS v Dubaji zaostal o 25 setin. V osmičlenném finále kraulařské čtyřstovky senzačně chyběl světový rekordman Němec Paul Biedermann, jenž byl v rozplavbách až devátý.

Znakařka Simona Baumrtová, označovaná za největší českou naději na šampionátu, vyhrála své semifinále na 200 metrů a její čas 2:10,22 byl celkově třetí nejrychlejší. Finále dvoustovky Baumrtová poplave v úterý.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Nejdelší zápas tenisové historie trval přes 11 hodin

Sport
23. 6. 2025
Petra Kvitová

Kvitová letos ukončí tenisovou kariéru, rozloučí se na US Open

Sport
19. 6. 2025
Start Tour de France, takzvaný Grand Départ, je mimořádnou událostí. Brzy by se mohlo startovat ze Staroměstského náměstí.

Česko bude možná hostit start Tour de France. Byla by to velkolepá událost

Sport
18. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ