
Vedle Berdycha tak z Čechů zůstala na antukovém grandslamu už jen Klára Zakopalová, kterou zápas 2. kola s Belgičankou Justine Heninovou teprve čeká.
ČTĚTE TAKÉ: Söderling nastartoval loňskou jízdu, ještě neztratil set
Patnáctý nasazený Berdych byl v souboji s 124. hráčem světa Rogerem-Vasselinem jasným favoritem. Francouz se držel jen do stavu 5:5, pak mu Berdych sebral podání a vyhrál první set.
Výsledky tenisového French Open |
Muži - dvouhra 2. kolo: Berdych (15-ČR) - Roger-Vasselin (Fr.) 7:5, 6:1, 6:4, De Bakker (Niz.) - Garcia-Lopez (32-Šp.) 6:3, 3:6, 7:6 (7:5), 7:5, Reister (Něm.) - O. Rochus (Belg.) 6:2, 6:2, 7:6 (7:5). Ženy - dvouhra 2. kolo: Hercogová (Slovin.) - Šafářová (24-ČR) 6:1, 6:2, Wozniacká (3-Dán.) - Garbinová (It.) 6:3, 6:1, Kuzněcovová (6-Rus.) - Petkovicová (Něm.) 4:6, 7:5, 6:4, Rezaiová (15-Fr.) - Kerberová (Něm.) 6:2, 2:6, 6:3, Kirilenková (30-Rus.) - Meusburgerová (Rak.) 6:3, 6:3, Scheepersová (JAR) - Dulková (Arg.) 3:6, 6:3, 6:4. Čtyřhra - 1. kolo: Hlaváčková, Hradecká (16-ČR) - Bammerová, Barroisová (Rak./Něm.) 6:4, 6:1, Safinová, Szavayová (Rus./Maď.) - Zakopalová, Zalamedaová (ČR/USA) 6:1, 6:1. |
Naopak Šafářové se ve středu vůbec nedařilo. Proti Hercogové si za celý zápas nevytvořila ani jeden brejkbol, Slovinka totiž při svém podání ztratila jen sedm míčků. To Češka přišla o svůj servis hned čtyřikrát a zápas zakončila s pouhými třemi gamy. Potřetí za sebou se tak s French open rozloučila v 2. kole.
Dařilo se zato Čechům ve čtyřhrách. Přes první kolo prošli Iveta Benešová s Barborou Záhlavovou-Strýcovou, Květa Peschkeová ve dvojici se Slovinkou Srebotnikovou, František Čermák se Slovákem Mertiňákem a Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou.
Naopak hned skončili Klára Zakopalová s Američankou Zalamedaovou a Martin Damm se Slovákem Poláškem.
Foto: ČTK/AP