Berdych postoupil v Dubaji do čtvrtfinále, porazil Kamkeho

Sport
27. 2. 2013 13:15
Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále turnaje v Dubaji.
Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále turnaje v Dubaji.

Tomáš Berdych postoupil do čtvrtfinále turnaje v Dubaji. Třetí nasazený tenista porazil ve druhém kole Němce Tobiase Kamkeho, který vzdoroval především v prvním setu, 7:5 a 6:1. O semifinále bude sedmadvacetiletý Berdych hrát buď s Francouzem Michaelem Llodrou, nebo s Dmitrijem Tursunovem z Ruska.

Skončil naopak Lukáš Rosol, který prohrál s Italem Andreasem Seppim 4:6 a 6:7. Český tenista přitom ve druhém setu nad sedmým nasazeným hráčem vedl už 3:0 a pak ještě v úvodu tie-breaku 2:0.

Berdych k zisku první sady potřeboval hodinu a šest minut. Dvakrát neudržel výhodu brejku a proměnil až pátý setbol. Houževnatého Němce, který ho porazil v jediném předešlém vzájemném utkání v Basileji 2010, nepřibrzdilo ani zranění kotníku z konce sedmé hry první sady.

Až ve druhém setu měl solidně hrající Berdych ve větrných podmínkách převahu. Rychle vedl 3:0 a 90. hráči světa Kamkemu už povolil jen jednu hru. Finalista předchozího turnaje v Marseille Berdych postoupil v Dubaji do čtvrtfinále potřetí za sebou. Nejdále se dostal předloni do semifinále, v němž prohrál s Novakem Djokovičem ze Srbska.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Petra Kvitová

Kvitová letos ukončí tenisovou kariéru, rozloučí se na US Open

Sport
19. 6. 2025
Start Tour de France, takzvaný Grand Départ, je mimořádnou událostí. Brzy by se mohlo startovat ze Staroměstského náměstí.

Česko bude možná hostit start Tour de France. Byla by to velkolepá událost

Sport
18. 6. 2025
Reprezentanti Lukáš Krpálek (vpravo) a Adam Kopecký na tiskové konferenci Českého svazu juda před mistrovstvím světa v Budapešti, 12. června 2025, Praha.

Na MS bude devět českých judistů včetně Krpálka a Zachové

Sport
12. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ