Cetkovská v Paříži postoupila, Záhlavová-Strýcová končí

Sport
7. 2. 2012 13:29
Petra Cetkovská.
Petra Cetkovská.

Tenistka Petra Cetkovská postoupila do druhého kola turnaje v Paříži, když dokázala zdolat Italku Briantiovou. V úvodním zápase se naopak rozloučila Barbora Záhlavová-Strýcová.

Cetkovská v pařížské hale porazila 6:3, 6:3 Italku Albertu Briantiovou, jež se do hlavní soutěže dostala jako takzvaný "lucky loser" z kvalifikace. Připsala si tak druhou výhru v sezoně po grandslamovém Australian Open, kde ve druhém kole vypadla s Němkou Monou Barthelovou.
Ta se v Paříži stala přemožitelkou jiné české hráčky Záhlavové-Strýcové, kterou po úspěšně zvládnuté kvalifikaci v prvním kole zdolala 6:3, 6:2.

V úterý se ještě představí Lucie Šafářová. Dvojnásobná finalistka turnaje měla původně hrát se Sabine Lisickou, po jejím odhlášení bude její soupeřkou jiná Němka Angelique Kerberová.

Tenisový turnaj žen v Paříži (tvrdý povrch, dotace 637.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Cetkovská (ČR) - Briantiová (It.) 6:3, 6:3, Barthelová (Něm.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:3, 6:2
Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Ladislav Krejčí reaguje po prohře s Jižní Koreou

MS ve fotbale: Češi po těsné porážce s Koreou věří v postup: „Musíme to zvládnout“

Sport
12. 6. 2026
Česká republika x Jižní Korea, Mistrovství světa ve fotbale 2026

Krejčího gól nestačil. Češi v závěru ztratili vedení a podlehli Koreji

Sport
12. 6. 2026
Kapitán korejských fotbalistů Son Hung-min

Respekt ke Schickovi i celému týmu. Son Hung-min před startem MS varuje před silou Čechů

Sport
11. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ