Generálka na Australian Open: Berdych je v semifinále

Sport
9. 1. 2013 09:42
Tenista Tomáš Berdych se při své třetí účasti na exhibičním turnaji Kooyong Classic v Melbourne dočkal první výhry.
Tenista Tomáš Berdych se při své třetí účasti na exhibičním turnaji Kooyong Classic v Melbourne dočkal první výhry.

Tenista Tomáš Berdych se při své třetí účasti na exhibičním turnaji Kooyong Classic v Melbourne dočkal první výhry. Šestý hráč světa v tradiční generálce před grandslamovým Australian Open porazil Chorvata Ivana Dodiga 3:6, 6:2 a 6:3. V semifinále se Berdych střetne s domácí bývalou světovou jedničkou Lleytonem Hewittem.

Loni i předloni Berdych své zápasy v Kooyong Classic prohrál. Letos měl začínat s Japoncem Keiem Nišikorim, který se ale odhlásil kvůli zranění. V duelu s Dodigem po ztracené první sadě Berdych další dvě jasně ovládl.

"Jsem tady potřetí a konečně jsem vyhrál, což mě těší. Jsem rád, že to vyšlo, ale především je příjemné si tady zahrát pár zápasů před Australian Open. Výhra navíc dodá do tréninku pohodu," řekl Berdych na kurtu.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Argentinec Juan Martín del Potro a Kypřan Marcos Baghdatis, kterému zápas vzdal Srb Janko Tipsarevič. Tenisté mají na Kooyong Classic jisté tři zápasy, protože i poražení hrají o konečné umístění. Hraje se na stejném povrchu jako na Australian Open.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Slavnostní zahájení 23. ročníku Olympiády dětí a mládeže. Hokejista Roman Červenka zapálil olympijský oheň.

Ceremoniál se zapálením ohně zahájil v Praze Olympiádu dětí a mládeže

Sport
21. 6. 2026
Jezdec kategorie Moto2 Filip Salač

Dramata na Masarykově okruhu: Salač na bedně, premiérová výhra pro Danishe

Sport
21. 6. 2026
Utkání mistrovství světa ve fotbale Česko - Jihoafrická republika

Fanoušci v akci: Podívejte se na exkluzivní snímky z utkání Česko – Jihoafrická republika

Sport
21. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ