Jsem šokovaná, co se děje, říká Strýcová o návratu Šarapovové

Sport
8. 4. 2017 06:30
Šarapovová si během kariéry vydělala (nejenom tenisem) téměř 300 milionu dolarů
Šarapovová si během kariéry vydělala (nejenom tenisem) téměř 300 milionu dolarů

Ženský tenis je pověstný tím, že si v něm tenistky příliš kamarádek neudělají. Spíše naopak. A nejinak je tomu v případě Marie Šarapovové. Ruská hvězda se po dopingovém trestu již 26. dubna vrací do tenisového kolotoče, což u soupeřek vyvolalo vlnu nevole. "Nejsem její kamarádka a nemyslím si, že nějaké přátele vůbec má," utrousila na adresu "Máši" například Barbora Strýcová.

Bývalá světová jednička dostala loni v červnu za užití nepovoleného meldonia dvouletý distanc, ten ji na podzim nakonec sportovní arbitráž zkrátila na 15 měsíců. Trest ji tak vyprší 26. dubna. A Šarapovová s návratem nijak otálet nebude. Hned 26. dubna zasáhne do turnaje ve Stuttgartu.

Na tom by samo o sobě nic špatného nebylo, jenomže turnaj začíná již o dva dny dříve. Šarapovová nejenomže dostala divokou kartu, pořadatelé ji dokonce umožní začít později, což se nelíbí ostatním hráčkám.

Dříve už si na tento "speciální" přístup stěžovala i současná světová jednička Angelique Kerberová. "Je to trochu zvláštní. Navíc je to německý turnaj a v Německu je momentálně tolik talentovaných hráček," posteskla si, že pořadatelé upřednostnili ruskou hvězdu před jejími krajankami.

A další stížnost na pořadatele letěla i z úst Strýcové, kterou tou dobou čeká jako spoustu dalších hráček náročný program. "Jsem šokovaná, co se děje ve Stuttgartu. Ty, co přiletí z Fed Cupu, musí do hry už v úterý. Ona může naskočit až ve středu. Tohle se mi nelíbí," komentovala celou záležitost 31letá Češka.

Jenomže pořadatelé turnaje dobře vědí, co získají, pokud se v pavouku objeví Šarapovové jméno. Fanoušci jsou na návrat ruské krásky, které si spíše než tenisem vydělává reklamními aktivitami, natěšení už hodně dlouho...

Další čtení

Uhynul nejúspěšnější klusák všech dob Varenne, vydělal 145 milionů korun

Sport
18. 8. 2026
Závodník Martin Fuksa pózuje fotoreportérům v rámci tiskové konference české reprezentace v rychlostní kanoistice před odjezdem na mistrovství světa v Poznani

Fuksa míří na mistrovství světa s bilancí pěti výher. Roli favorita si užívá

Sport
18. 8. 2026
Tomáš Chorý, utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha

Chorý se po disciplinárním trestu vrátil do hry, první ztrátě Slavie v Liberci ale nezabránil

Sport
17. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ