Kvitová angažovala kondičního trenéra, jenž připravoval Li Na

Sport
11. 11. 2014 09:52
Petra Kvitová.
Petra Kvitová.

Tenistka Petra Kvitová se bude na novou sezonu připravovat pod vedením nového kondičního trenéra, uznávaného odborníka Alexe Stobera. Dvojnásobná wimbledonská vítězka a hrdinka fedcupového finále to řekla serveru iDnes.cz. Německý fyzioterapeut, jenž naposledy pracoval pro Číňanku Li Na, se zapojí do týmu k tenisovému trenérovi Davidu Kotyzovi a psychologovi Michalu Šafářovi.

"Měl více nabídek, jsem ráda, že si vybral mě," řekla Kvitová. "Ve svém oboru je Alex kapacita a pro mě je velice důležité, že jsme si sedli lidsky. Nečekám zázraky, ale věřím, že mě jeho zkušenosti posunou," dodala čtvrtá hráčka světového žebříčku.

Stober v minulosti pracoval mimo jiné pro americké legendy Andreho Agassiho a Peta Samprase. Číňance Li Na, která v září ukončila kariéru, letos pomohl k triumfu na Australian Open a Kvitová nyní po své kamarádce kondičního kouče "zdědila".

Kvitová letos kondičního trenéra už jednou měnila. Do Roland Garros byl jejím koučem Marek Všetíček, o jehož služby se dělila se svým tehdejším přítelem Radkem Štěpánkem. Po rozchodu najala dočasně do konce sezony Slováka Branislava Bundzika z prostějovského klubu, kde trénuje.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Tři jeskynní potápěči zkusí na Moravě dát sedmikilometrovou trasu. Dole i přespí

Sport
Aktualizováno: 5. 5. 2025 16:40

Pražský maraton zase vyhrál Afričan. Ke konci už běžel už sám

Sport
5. 5. 2025
ilustrační foto

Vodácká sezóna na Teplé Vltavě začíná. Ale není voda, rozhodnou milimetry

Sport
30. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ