Tenistka Petra Kvitová skončila na turnaji v Indian Wells v osmifinále. Osmá nasazená hráčka prohrála se Slovenkou Dominikou Cibulkovou ve dvou setech 3:6 a 2:6 a nezopakovala loňské čtvrtfinále.
Kvitová v utkání s letošní finalistkou Australian Open Cibulkovou nevyužila ani jeden z pěti brejkbolů a sama přišla o servis třikrát. Zápas prohrála za hodinu a čtvrt a Slovence podlehla podruhé ze šesti vzájemných soubojů.
"Předvedla jsem výborný, bezchybný výkon," pochválila se Cibulková na svém webu. Nyní se utká s nejvýše nasazenou Li Na z Číny, s kterou prohrála ve finále v Melbourne. "Ještě jsem ji neporazila a bylo bylo krásné, kdyby se to podařilo právě teď v Indian Wells," řekla Cibulková, která má s Li Na bilanci 0:5.
Li Na zdolala Kanaďanku Aleksandru Wozniakovou 6:1 a 6:4. Ve druhém setu favoritka prohrávala 0:3, ale vývoj otočila. Měla pak ještě problém zápas ukončit. Poslední hra trvala 20 minut a Li Na využila až jedenáctý mečbol. "Můžu říct jen: Vítejte na bláznivém ženském okruhu," řekla Li Na v rozhovoru na kurtu.
Nezaváhala ani turnajová dvojka Agnieszka Radwaňská. Tři sety na výhru potřeboval v soutěži mužů Srb Novak Djokovič. Ve třetím kole porazil Kolumbijce Alejandra Gonzaleze 6:1, 3:6 a 6:1. "Ve druhém setu jsem ztratil koncentraci a zbytečně jsem mu dal set, ale pak jsem to kontroloval," řekl Djokovič.
Kvitová v československém souboji padla, dál jde Cibulková
Sport
12. 3. 2014 08:29
Tenistka Petra Kvitová skončila na turnaji v Indian Wells v osmifinále.
Autor: ČTK Foto: ČTK