Kvitová v Madridu zdolala Cirsteaovou, je ve druhém kole

Sport
4. 5. 2014 14:16
Česká tenisová jednička Petra Kvitová.
Česká tenisová jednička Petra Kvitová.

Tenistka Petra Kvitová postoupila do druhého kola turnaje Madridu po dvouapůlhodinové bitvě s Rumunkou Soranou Cirsteaovou, kterou porazila 6:1, 5:7 a 7:6. Klára Koukalová vypadla s Ruskou Marií Šarapovovou.

Pátá nasazená Kvitová se v Madridu dočkala první letošní výhry na antuce poté, co minulý týden prohrála svůj úvodní zápas ve Stuttgartu. Vítězka madridského turnaje z roku 2011 získala rychle za půl hodiny první set, pak si ale utkání zkomplikovala.

V druhé sadě světová šestka Kvitová prohrávala už 1:4, dokázala však skóre otočit a za stavu 5:4 podávala na vítězství v zápase. Tehdy zahájila její soupeřka velký obrat, pěti získanými gamy za sebou vyhrála set a dostala se do vedení 2:0 v rozhodující sadě.

Kvitová hned srovnala a poté si obě čtyřiadvacetileté tenistky držely podání až do tie-breaku. Zkrácenou hru Kvitová vyhrála 7:4 a odvrátila hrozbu třetí porážky na okruhu WTA za sebou.
V druhém kole se nejlepší česká tenistka utká s Američankou Varvarou Lepchenkovou.

Jednoznačnou porážku 1:6, 2:6 utrpěla Koukalová, jež měla stejně jako minulý týden ve Stuttgartu smůlu na těžký los. V Německu vypadla v prvním kole s italskou antukářkou Sarou Erraniovou, nyní narazila na vítězku stuttgartského turnaje a bývalou světovou jedničku Šarapovovou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Ester Ledecká

Od bronzu ji dělily setiny. Ledecká zajela v Andoře skvělý super-G

Sport
28. 2. 2026
Matúš Malý, SK Sigma Olomouc

Hanáci po 33 letech slaví Evropu, kouč brzdí nadšení

Sport
27. 2. 2026
Kasper Hogh z Glimtu, vlevo, soupeří o míč s Alessandrem Bastonim z Interu Milán

Norský zázrak pokračuje. Po City a Atléticu padl i Inter

Sport
25. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ