Mám vášeň a lásku ke hře, říká nová tenisová jednička

Sport
16. 8. 2017 06:00
Rafael Nadal usedne opět na tenisový trůn po třech letech.
Rafael Nadal usedne opět na tenisový trůn po třech letech.

Už v pondělí se bez boje stane novým králem po více jak třech letech. Rafael Nadal bude znovu vládnout žebříčku, o čemž už sám ani nesnil. "Je to něco zvláštního, mám vášeň a lásku ke hře, proto můžu být opět v této pozici," řekl Španěl pro web ATP na turnaji v Cincinnati.

Šestého června 2014 vládl naposledy. Od té doby zužovaly Rafaela Nadala vleklé zdravotní potíže a mnozí ho už odepisovali z tenisových kurtů. Jenomže Jednatřicetiletý Španěl se dokázal vrátit a v letošní sezóně dokázal ovládnout čtyři turnaje včetně antukového Roland Garros, kde dosáhl rekordního desátého titulu.

Díky tomu, že se z turnaje v Cincinnati odhlásil jeho největší konkurent v boji o post světové jedničky Roger Federer, se Nadal dostane zpět do čela žebříčku ATP. ""Spousta věcí se stala od posledního okamžiku, kdy jsem zde byl naposledy. Prožil jsem si zranění a další těžké chvíle, samozřejmě. Dále jsem si však udržoval vášeň a lásku ke hře, a proto jsem dostal šanci být znovu v této pozici. Teď se jen těším z každého okamžiku a snažím se být připraven odehrát dobrý turnaj. To je pro mě to nejdůležitější," prohlásil Nadal v Cincinnati.

Na postu světové jedničky může Španěl vydržet klidně až do konce aktuální sezony. Srb Djokovič stejně jako Švýcar Wawrinka si už letos nezahrají. Nad Rogerem Federerem visí otazník ohledně jeho bolavých zad. Ten by se ale brzy, už na US Open, měl vrátit. Nadal tak může kralovat tenistům i přes rok. "Bylo těžké se vrátit k pozici světové jedničky a jsem rád, že jsem dostal opět tuto šanci," řekl Nadal.

Ten svou dominanci může potvrdit právě v Cincinnati, kde bude plnit roli turnajové jedničky. Je největším aspirantem na vítězství, k čemuž mu pomáhá i fakt, že se z turnaje odhlásila hned šestice hráčů z první světové desítky. "Je to jen náhoda. Už nám není dvacet let a nehrajeme všechny turnaje. Zranění jsou součást našeho sportu. Byl jsem v jejich pozici mnohokrát. Přeju jim všechny rychlé zotavení, potřebujeme je ve hře, doufám, že se brzy vrátí," vzkázal na adresu zraněných soupeřů Nadal.

Autor: - red -Foto: ČTK/AP , Paul Chiasson

Další čtení

ilustrační foto

Česko - Německo 5:0. Zatím dobrý, jak se říká v Česku

Sport
19. 5. 2025
Čeští fanoušci sledují přímý přenos na Staroměstském náměstí

Když Češi v hokeji zabodují, bude na Staroměstském náměstí obrazovka

Sport
19. 5. 2025

„Svět bez hokeje?“ Kaufland představil nový image spot

Sport
16. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ