Nadal porazil Nišikoriho, v Paříží si zahraje čtvrtfinále

Sport
3. 6. 2013 19:34
Rafael Nadal postoupil na French Open do čtvrfinále.
Rafael Nadal postoupil na French Open do čtvrfinále.

Nejlepším možným způsobem oslavil Rafael Nadal své sedmadvacáté narozeniny. Sedminásobný vítěz Roland Garros na centrálním dvorci porazil v osmifinále Japonce Keie Nišikoriho 6:4, 6:1 a 6:3.

Jen jeden muž na světě má tu čest, že slaví narozeniny na centrálním dvorci French Open a Nadal si to jako král antukového povrchu zaslouží. Obecenstvo rodákovi z Mallorky opět zpívalo "Happy Birthday", organizátoři nechali upéct čtyřpatrový dort se žlutými tenisáky a raketami. Populární "Rafa" se usmíval, přijal dárky a zamával divákům.

"Je to pro mě každý rok mimořádný moment hrát v den narozenin na centru. Je tady fantastická atmosféra a všem velké díky," řekl španělský tenista.

Možná se očekávalo, že by mohl mít s Nišikorim větší problémy, ale tentokrát nenechal nikoho na pochybách, kdo je pánem na kurtu. Výborně se pohyboval, přelifotvanými míči dělal soupeři velké problémy a jasně vyhrál. "Možná měl větší respekt a já hrál o něco lépe než předtím," hodnotil Nadal.

Příštím soupeřem Nadala, který má letos po návratu po zranění úžasnou bilanci 40:2, bude domácí Richard Gasquet, nebo Švýcar Stanislas Wawrinka. Vše navíc směřuje k očekávanému semifinále se světovou jedničkou Srbem Novaklem Djokovičem.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV